Методичний кабінет відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації  

У середу, 2 березня 2016 року в Яворівській ЗОШ І – ІІІ №3 імені Тараса Шевченка відбувся семінар для учителів української мови та літератури, які викладають у 9 – их та 11 – их класах. Методист методичного кабінету М. Пономарьова довела до відома присутніх наказ МОН України від 08.02.2016 року №94 «Про затвердження орієнтовних вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної освіти у 2015 – 2016 н.р.» Детальніше


26 лютого 2016 року

На базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІст.№3 відбувся районний семінар вчителів предмету Захист Вітчизни шкіл І-ІІІ степенів .У семінарі взяли участь методист районного методичного кабінету Флис Б.В., представник Яворівсько-Мостиського об’єднаного районного військового комісаріату Сегольська Г.І.. Учасники семінару відвідали уроки у вчителів предмету ЗВ Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 : урок в 11-А класі на тему «Тренування, виконання прийомів і правил стрільби. Детальніше


У Яворівській ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 імені Тараса Шевченка відбувся семінар для учителів української мови та літератури, які атестуються у 2015 – 2016 навчальному році. На занятті розглядались питання щодо написання власного висловлення (Гуль І. Б.,учитель української мови та літератури Яворівської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2), про типи помилок в учнівських письмових роботах наголосила Стасів О. В., учитель української мови та літератури Новояворівського НВК «ЗОШ ІІ ступеня – ліцей», та Пономарьова М.С., методист методичного кабінету, розповіла про Всеукраїнську гру «Соняшник - 2016».


28 грудня 2015 року

На базі Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка відбувся семінар учителів основ здоров’я та біології на тему «Особливості харчування учнів у сучасних умовах» за участю представників «Екологічної школи здоров’я», створеної при Яворівському НПП. Привітала учасників семінару та розкрила актуальність теми Флис О.Г., методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА. Детальніше


Директори Яворівщини наполегливо працюють над розвитком лідерських компетентностей

Процес реформування освіти в Україні вимагає удосконалення системи управління навчальними закладами. Тому методичний кабінет відділу освіти Яворівської райдержадміністрації постійно вдосконалює зміст роботи з педаго-гічними кадрами району з метою їх інформування з новими нормативними до-кументами, впровадження кращого педагогічного досвіду. Детальніше


17 грудня 2015 року у Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся семінар - практикум для вчителів англійської мови щодо підготовки до ЗНО- 2016 (керівник І.Британ, учитель англійської мови Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ). На семінарі обговорено наступні питання:

- Загальна характеристика ДПА-2016;

- Опис завдань Розділу 1;

- Розподіл балів; Детальніше


18 грудня у СЗШ І-ІІ ст. с.Дацьки відбулось заняття психолого-педагогічного семінару,тема якого "Аналітико-корекційна діяльність вчителя".

План проведення:

1.Єдність поваги і вимогливості до учня в процесі контролю та оцінювання знань-актуальна проблема сучасної педагогіки. Детальніше


9 грудня 2015 року

9 грудня 2015 року було проведено семінар-тренінг для заступників директорів Новояворівських освітніх округів №1,№2 на тему:"Про проведення моніторингового дослідження якості виховного простору з використанням електронних анкет".Районний семінар вчителів фізичного виховання

5 листопада у Віжомлянському НВК "ЗОШ І-ІІІст.ім.І.Севери -ДНЗ" відбувся районний семінар вчителів фізичного виховання. Методист відділу освіти Яворівської райдержадміністрації Флис Б.В. ознайомив присутніх з програмою семінару накреслив мету і завдання. Директор НВК Сподарко Р.М. розповів гостям про навчальний заклад. Детальніше


7 грудня 2015 року на базі Краковецької ЗОШ І – ІІІ ступенів ім. Романа Шухевича відбувся навчальний семінар - тренінг соціальних педагогів Яворівського району на тему: «Втрата відчуття часу у кризових ситуаціях». Салига Н.В.,соціальний педагог навчального закладу, ознайомила присутніх з основними поняттями часу в різних галузях науки. Зосередила увагу на тому, що в кризових ситуаціях втрачається відчуття часу, час сповільнюється, коли ми відчуваємо горе, смуток та прискорюється в моменти радості, щастя. Тренувальні вправи «Пісочний годинник», «Викрадачі часу», «Ціна часу» спонукали учасників тренінгу навчитись планувати свій час, переосмислити наше уявлення про нього, виявити «викрадачів» нашого часу,розуміти цінність невеликих відрізків часу. Між присутніми виникла дискусія про необхідність цінувати кожну хвилину свого життя.

Стадник О.В. відзначила, що ми маємо вміти раціонально використовувати свій час і навчити цього вчителів, учнів, батьків у своєї просвітницький діяльності. Дякуємо директору школи Кропивницькому М.С. за активну участь у семінарі, за цікаву, змістовну екскурсію і розповідь про школу.


01 грудня 2015 року

01 грудня 2015 року в приміщенні Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 імені Тараса Шевченка відбувся районний семінар вчителів правознавства району в якому взяло участь 40 педагогічних працівників району.

Із вступним словом на семінарі виступила методист методичного кабінету, яка відповідає за методичний супровід правознавства Лазорко О.В.

Вчитель правознавства Середкевицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» Завадка М.М. довів до відома присутніх основні ідеї послання нашого відомого земляка, не просто церковного ієрарха, а й політичного та громадського діяча, щедрого мецената в галузі освіти, культури, поборника людських прав і гідності Митрополита Андрея Шептицького «Як будувати Рідну хату?». Ця праця не втратила своєї актуальності і сьогодні, так як в ній Митрополит Андрей Шептицький обґрунтував ідею об’єднаної України.

Лазорко О.В. звернула увагу присутніх на питання щодо підбору та виконання домашніх завдань з правознавства у 9 класі, особливості таких завдань та практичне їх використання у роботі вчителя.

На завершення роботи Лазорко О.В. представила типи олімпіадних завдань з правознавства, розв’язки таких завдань та їх оцінювання.


Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти в Івано-Франківській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.І. Франка та на базі природного заповідника «Розточчя» відбувся районний семінар – практикум вчителів географії ЗОШ І- ІІ ступенів на тему: «Використання Зеленого пакету, як засобу впровадження екологічної освіти та освіти для сталого розвитку ”. Директор школи Марія Ліскевич -Карпа презентувала напрямки роботи педагогічного колективу, поділилася досвідом використання проекту «Зелений пакет школяра» при здійсненні екологічного виховання в умовах школи. Роботу продовжила методист Ольга Копитко, виступивши з доповіддю на тему: “Екологічний компонент, як один із напрямків освітньої галузі «Природознавство» за Новим Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти ”. Увага була зосереджена на ключових Держстандарту, освітніх галузях, на завданнях та напрямках галузі «Природознавство». Досвідом роботи еколого-краєзнавчого спрямування поділилася вчитель географії Староярської ЗОШ І- ІІ ступенів Марія Вайда, акцентувавши увагу на актуальності формування у школярів екологічної свідомості, набуття навиків поведінки в природному середовищі.Вчитель географії Наталія Завідія, використавши завдання Зеленого пакету продемонструвала можливість застосування різних вправ на уроках географії. Разом з учасниками семінару провела тренінги з теми «Атмосфера».

Друга частина семінару проходила на базі природного заповідника «Розточчя». Директор закладу Ярослав Бовт привітав учасників і розповів про завдання природного заповідника «Розточчя» та його природоохоронну, наукову та еколого-освітню діяльність, роль у збереженні біорізноманіття. Також розповів про створений при заповіднику христянсько-екологічний центр, єдиний в Західній Україні, про його значення для успішної співпраці з загальноосвітніми закладами, представниками церкви, науковцями, екологами, широкими колами громадськості. В доповіді Галини Стрямець "Метеорологічні та фенологічні дослідження в заповіднику "Розточчя", були представлені результати досліджень географічного аспекту, а також презентація методичних вказівок "Фенологічні спостереження" для ведення наукових досліджень в позаурочний час.Старший науковий співробітник заповідника, керівник християнсько-екологічного центру Любов Горбань представила доповідь на тему: «Методи екологічної мотивації учнів». Було наголошено на правильних мотивах і важелях впливу при вихованні екологічної культури та поведінки дітей під час проведення шкільних та позашкільних заходів із використанням ефективних мотиваційних методик.

Щира подяка педагогічному колективу Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ст.ім. І. Франка, в тому числі Наталії Завідії, та працівникам природного заповідника «Розточчя» за допомогу в організації заходу.


23 листопада 2015 р.

Сучасний учитель не може не помічати неймовірно високий темп появи нових ідей і сервісів у сфері інформаційних технологій та не спробувати використовувати хоча б деякі з них. Тому учителі зарубіжної літератури (учасники школи педагогчної майстерності та школи молодого вчителя) зустрілися 23.11.2015 у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 на семінарі-практикумі, щоб обговорити перспективи впровадження хмарних технологій у навчально-виховний процес. Ця зустріч розкрила таємниці хмарних сервісів Google, можливості мережі Інтернет як платформи для освіти та навчання, онлайн- комунікації з колегами, учнями та батьками.      

Використовуючи нетбуки та бепровідну мережу, педагоги вчилися створювати Google форми, за допомогою онлайн-інструменту Cacoo малювали спільні схеми, ознайомилися з технікою скрайб-презентацій та хмарним сервісом Prezi, які служать для створення інтерактивних презентацій. Вважаємо, що використання хмарних технологій підвищує професійну мобільність сучасного вчителя, надає принципово нові можливості передавання знань, організації дослідницької діяльності та адаптації навчального матеріалу до реального життя.

Дякуємо за допомогу у проведенні вчителю інформатики Манько Н.М.


22 листопада 2015 року

22 жовтня 2015 року Яворівська районна психолого-медико-педагогічна консультація (завідувач – Федіна А.С.) відбувся семінар з вчителями, що здійснюють корекційне навчання. Тема обговорення: «Організація навчання дітей з особливими освітніми потребами. Методичні рекомендації».

Анжела Федіна виступила з питання організації корекційного навчання в загальноосвітніх закладах району та представила презентацію про найважливіші напрямки корекційно-виховного впливу на особистість учнів, які навчаються на індивідуальній формі.

Доповідь на тему: «Особливості роботи з дітьми, які мають затримку психічного розвитку» підготувала Тетяна Вальчук – консультант учитель-логопед РПМПК.

Усі присутні переглянули фільм «Винайдені діти».

Семінар закінчився жвавим обговоренням та обміном досвіду.


5 листопада 2015 року

5 листопада у Віжомлянському НВК " ЗОШ І-ІІІст.ім.І.Севери -ДНЗ" відбувся районний семінар вчителів фізичного виховання.Методист відділу освіти Яворівської райдержадміністрації Флис Б.В. ознайомив присутніх з програмою семінару накреслив мету і завдання. Директор НВК Сподарко Р.М. розповів гостям про навчальний заклад.Вчитель фізичного виховання Довгунь Б.С. представив своє портфоліо та провів відкритий урок в 11 класі на тему:"Удосконалення рухових умінь учнів у техніці виконання прийому -передачі м"яча двома руками зверху і знизу".Гостей семінару вітали учасники художньої самодіяльності під керівництвом педагога-організатора Покори Л.Б. та вчителя музичного мистецтва Довгуня Ю.А.Учасники семінару обмінялися думками, поділилися досвідом .Флис Б.В. підвів підсумки семінару та подякував адміністрації закладу,а також вчителю фізичного виховання за належну підготовку та проведення семінару.


30 жовтня 2015 року у Середкевицькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» учитель біології Чопек О.Я. провела інформаційно-освітній семінар на тему: «Захисти себе від СНІДу» з педпрацівниками школи. У своїй доповіді та відео- презентації з теми учитель висвітлила актуальні проблеми поширення та профілактики ВІЛ-СНІДУ в Ураїні та світі. Були обговорені такі питання, як епідеміологічна ситуація ВІЛ-СНІДу, шляхи передачі та методи профілактики захворювання.


30 жовтня 2015 року

30 жовтня 2015 року у приміщенні Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 імені Тараса Шевченка відбувся тренінг для вчителів англійської мови «Особливості навчання писемного мовлення учнів старших класів у підготовці до іспитів та тестування з англійської мови».

Тренінг проведено Робертом Хартіганом, старшим методистом Міжнародного освітньо-методичного центру PEARSON-Dinternal.


4 листопада 2015 р.

4 листопада 2015 року в актовій залі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 було проведено семінар для педагогів-організаторів на тему: «Національно-патріотичне виховання в школі та сім’ї». Каліцінська Г.М., Методист методичного кабінету Каліцінська Г.М. ознайомила присутніх із метою, завданнями, принципами та шляхами національно-патріотичного виховання дітей і молоді, акцентувала увагу на основні акценти формування військово-патріотичного виховання серед учнівської молоді в умовах співпраці в рамках реалізації загальноукраїнської Стратегії розвитку. Палій М.С., заступник директора Шклівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, розповіла про системну роботу з патріотичного виховання у закладі, запрезентувала низку заходів з національно-патріотичного виховання . Попик І.Р., заступник директора Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, наголосила на активізації роботи й відродженні традицій українського козацтва, виховання юних патріотів на засадах національної гідності та високої самосвідомості. Захар Г.М., педагог-організатор Залузької ЗОШ І-ІІ ступенів, розповіла про основні засади розвитку україноцентричної виховної діяльності у сільській школі.


4 листопада 2015 р.

4 листопада 2015року в Завадівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар вчителів предмета «Захист Вітчизни» Методист відділу освіти Флис Б.В. наголосив що проведення семінарів сприяє підвищенню рівня професійної майстерності вчителів, популяризації педагогічних здобутків та ефективних навчальних і виховних технологій. Гостинно привітав учасників семінару директор школи І.М. Баран який презентував роботу школи щодо виховання патріотів України. Школярі урочисто привітали учасників семінару та запрошених гостей. Цікаво пройшов урок у 10 класі на тему «Загальна будова і механізм автомата», який провів Б. І. Баглай, Бабак Т. С. вчитель основ медико- санітарної підготовки, долучилась до уроку, практично навчаючи учнів, як надавати першу допомогу при вогнепальному пораненнях. Захоплюючим був виступ учасників АТО. Гарним настроєм учасники семінару переглянули концертно-святкову програму, присвячену національно-патріотичного вихованню: «Моя країна – Україна», яку підготували і провели Руда З.Р. та Ціпивко Н.І.


28 жовтня 2015 року

28 жовтня 2015 року в актовому залі Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Тараса Шевченка №3 відбувся 2 годинний семінар для вчителів основ здоров’я та біології загальноосвітніх навчальних закладів району. Розпочатий захід був вступним словом методиста методичного кабінету відділу освіти Флис Оксани Григорівни, яка прозвітувала «Про підсумки роботи щодо профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району» за минулий рік, а також представила запрошених гостей, а саме: лікаря-епідеміолога відділу профілактичної організаційно-методичної роботи та епідеміологічного моніторингу комунального закладу «Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Сороколіта Андрія Любомировича, лікаря інфекціоніста Яворівської центральної районної лікарні Хархаліс Віру Степанівну та голову районної організації товариства Червоного Хреста Ірину Володимирівну Байдалу. Андрій Любомирович прочитав лекцію про епідеміологічну ситуацію з ВІЛ-інфекції та СНІДу у світі, в Україні та у Львівській області станом на 01.10.2015 року та презентував матеріал на тему «Не дай СНІДу шанс», «Шляхи передачі ВІЛ- інфекції». Учасники семінару мали можливість отримати багато корисної та потрібної інформації в цифрах та фактах. Семінар організовано за сприяння Яворівської районної організації Товариства Червоного Хреста. Висловлюємо щиру подяку керівнику Благодійного Фонду «САЛЮС» п. Олександрі Служинській та головному лікарю Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом п. Мар’яні Служинській. Після семінару, в кабінеті біології Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Тараса Шевченка №3, відбувся круглий стіл на тему «Профілактика та боротьба з СНІДом в Яворівському районі». Участь в круглому столі взяли: лікар-епідеміолог відділу профілактичної організаційно-методичної роботи та епідеміологічного моніторингу комунального закладу «Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Сороколіт Андрій Любомирович, лікар-інфекціоніст Яворівської ЦРЛ Хархаліс Віра Степанівна, методист методичного кабінету відділу освіти Флис Оксана Григорівна, працівники районної організації Товариства Червоного Хреста Ірина Байдала – голова, Духнич Ольга та Костоглодова Ірина – патронажні медичні сестри. Під час засідання було обговорено проблему, що гостро стоїть в усьому світі, зокрема в Україні, а також у Львівській області, визначено подальший план роботи у напрямку профілактики та боротьби зі СНІДом у Яворівському районі, який реально виконати вище згаданим установам.


22 жовтня 2015 р.

22 жовтня у Новояворівській ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 відбулося засідання школи молодого вчителя іноземних мов. Молоді педагоги відвідали уроки англійської мови у 5 класі із теми «My favourite clothes» (вчитель У. Качина) та у 7 класі «In and out of school» (вчитель Н. Малиновська), які були проведені на високому методичному та науковому рівнях. Після аналізу уроків Щудлюк Л.І., методист методичного кабінету, та Комісар І.В., (керівник школи молодого вчителя), обговорили з молодими педагогами «Навчання лексики на уроках англійської мови. Використання ефективних форм та методів».


13 травня 2014 року

У СЗШ І – ІІІ ступенів №2 м. Новояворівська (директор Г. Вань) відбувся районний семінар учителів основ християнської етики із теми «Божі заповіді у повсякденному житті». Педагоги району спільно із старшокласниками взяли участь у конференції «Вартість і велич дошлюбної чистоти», яку підготувала учитель основ християнської етики В. Цікало. Учасники заходу із захопленням слухали виступ о. Любомира Метлевича про велич і вартість чистоти, нагороди за витривання у чистоті, перестороги св. Письма:спокуси, небезпеки, покарання за гріхи нечистоти. Про дослідження психологів у сфері дошлюбної чистоти і подружньої вірності розповіла психолог Ю. Варениця. Питання щодо фізичних наслідків передшлюбних статевих відносин розкрила медик І. Ванцура. На прикладі фольклору, етнографії учитель народознавства І. Пінчук зосередила увагу на вартості дошлюбної чистоти. Підсумки роботи семінару підвела М. Пономарьова, методист методичного кабінету відділу освіти.