Відділ освіти Яворівської райдержадміністрації  

19 жовтня 2015 р.

19 жовтня 2015 року на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання школи становлення молодого вчителя біології. Учитель біології Мацик Л.А. та учні школи-члени екологічного гуртка «Юні екологи» ознайомили педагогів із навчально-виховною екологічною стежкою «Змійка лікарських рослин» та навчально-дендрологічною стежкою «Бережи, люби і знай» у шкільному дендропарку. Лілія Андріївна запросила на відкритий урок-узагальнення по темі: «Клітина», поділилась досвідом застосування мультимедійного посібника та віртуальної лабораторії на уроках біології. Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Степуренко В.Р., вчитель біології Манкевич А.М., методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА Флис О.Г. дали високу оцінку проведеному уроку. Запрошені вчителі були приємно вражені професійною майстерністю вчителя. Про проектну роботу на уроках біології та про створення міні-проектів презентувала Флис О.Г., методист методичного кабінету. Оксана Григорівна ознайомила педагогів із умовами конкурсів, що відбуваються на базі ЛОДЕНЦ. Заступник директора школи з виховної роботи Баб’як М.Д. ознайомила з роботою навчального центру «Мастак». Учителі оглянули експозиції музею народних промислів, експозиції старих фотографій, ознайомились із ткацьким ремеслом. Марія Дмитрівна продемонструвала процес виготовлення тканин та представила майстерню з рогозоплетіння, а також рушникову хату та майстерню художньої вишивки.


5 жовтня 2015 року

5 жовтня 2015 року на базі Яворівського НПП відбулося спільне засідання школи становлення молодого вчителя біології (керівник Порохнавець О.Я.) та школи становлення молодого вчителя хімії (керівник Борис О.М.) за участю вчителів біології та хімії Івано-Франківського освітнього округу (керівник Окулова О.В.). Перед присутніми виступив директор Яворівського національного природного парку М.В.Біляк. Доповідь на тему: «Природоохоронна діяльність Митрополита Андрея, як важливий чинник духовного та патріотичного виховання української молоді»  представив студент Львівської Духовної Семінарії Святого Духа брат Сергій Довба. Вчитель хімії та біології Великопільського НВК «ЗОШ І-ІІІст.–ДНЗ» Божик І.В. презентувала свій досвід  роботи «Формування патріотичного виховання учнів у позакласній роботі з біології». Учитель біології та географії  Лозинської ЗОШ І-ІІ ступенів Кожушко О.Б. виступила з доповіддю «Використання краєзнавчого матеріалу у викладанні природничих наук». Федевич Н.Я., учитель хімії,біології та екології Ясниського НВК «ЗОШ І-ІІІст. ім.Памви Беринди–ДНЗ» представила презентацію «Формування в учнів знань та уявлень про досягнення України в галузі науки». Методист методичного кабінету відділу освіти Флис О.Г. ознайомила молодих педагогів із нормативними документами та новинками навчально-методичної літератури. Екскурсію у Музей знахідок часів І-ІІ Світових воєн, що знаходиться на території Яворівського НПП провів Віталій Гавгун.  Учасники засідання відвідали криївку на околиці села Велике Поле. Цепко О.І., учитель історії та географії Великопільського НВК «ЗОШ І- ІІІст.–ДНЗ», ознайомила педагогів із унікальністю регіону Розточчя та його величною і водночас трагічною історією.


16 вересня 2015 року

07 вересня 2015 року в Краковецькій ЗОШ І-ІІІ ст. імені Романа Шухевича відбулося об’єднане засідання окружних методичних комісій з хімії та біології. Присутні одностайно схвалили пропозицію про об’єднання даних комісій в одну з метою подальшої спільної роботи. Керівники Гангур С.М. та Кульматицька Л.Б. ознайомили вчителів з планом роботи на поточний навчальний рік. Круглий стіл проведений педагогами, дозволив одержати відповіді на актуальні запитання про особливості планування уроків і викладання хімії та біології у 7-му класі. Кульматицька Л.Б. виступила з цікавим метеріалом про залучення школярів до створення соціальної реклами на екологічну тему. Про новинки методичної літератури розповіла Гангур С.М.


28 серпня 2015 року

26 серпня 2015 року в актовому залі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 відбулося засідання районної методичної комісії та інформаційно-методична нарада вчителів хімії та біології. Звіт про результативність методичної роботи з хімії та біології за 2014-2015 навчальний рік та затвердження плану роботи на 2015-2016 навчальний рік представила методист методкабінету О.Флис. Були розглянуті питання: про навчальні програми, методичні рекомендації щодо викладання хімії та біології у 2015-2016 навчальному році, про складання календарного планування, про стан інформаційно-методичного забезпечення викладання хімії та біології, про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань розроблення інструкцій з безпеки проведення навчально-виховного процесу в кабінетах природничо-математичного напряму, про орієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти та про ведення класних журналів. Особливу увагу було звернено на викладання хімії та біології у 7 класі за новою навчальною програмою.


Матеріали методичної комісії директорів в оголошення і в районні методичні комісії Детальніше


26 серпня 2015 року

26 cерпня 2014 року на базі Яворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбулося засідання районної методичної комісії для педагогів ДНЗ. Методист методичного кабінету О. Голубець прозвітувала про методичну роботу у 2014-2015 навчальному році та окреслила пріоритетні напрямки роботи дошкільних навчальних закладів у 2015 -2016 навчальному році, розказала про структуру районної методичної роботи у 2015 -2016 н.р. з педагогічними працівниками дошкільних навчальних закладів. Разом з педагогами опрацьовано інструктивно-методичні рекомендації щодо організації роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015-2015 н.р. та наказ МОН України «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у ДНЗ».Педагоги дошкільних закладів району презентували свої досвіди роботи щодо проблем «Екологічного виховання дошкільників на засадах спадщини М. Сухомлинського» І. Трубега, вихователь ДНЗ №1 м. Яворова, «Морально-етичного розвитку дітей дошкільного віку» Г. Майбук, вихователь ДНЗ №3 м. Яворова, «Інтеграції народної творчості в театралізовану діяльність дошкільників» М. Шлабан ДНЗ №4 м. Новояворівська та «Естетичного виховання дошкільників засобами музики» М. Липецька, муз.керівник ДНЗ смт. Краковець. На завершення засідання педагогів, які здобули вагомі результати у своїй роботі було нагороджено грамотами.


27 серпня 2015 року

25 серпня 2015 року у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 відбулося засідання методичної комісії директорів загальноосвітніх навчальних закладів Яворівського району з теми «Роль директора школи в умовах трансформації освіти в Україні» Детальніше


27 серпня 2015 року

25 серпня 2015 року на базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулося засідання районної предметної комісії учителів української мови та літератури. Марія Пономарьова, методист методичного кабінету, зробила звіт про результативність методичної роботи за 2014-2015 навчальний рік та розповіла про структуру методичної роботи у 2015-2016 навчальному році, результати ЗНО 2015 року з української мови та літератури. Ірина Мельничук, учитель української мови та літератури Новояворівської ЗОШ І – ІІІ №3, довела до відома учителів методичні рекомендації щодо викладання української мови та літератури у 2015 – 2016 н.р. Ганна Бородіна, учитель української мови та літератури Яворівської гімназії імені Осипа Маковея, розкрила особливості викладання предмета у 7 класі. М. Пономарьова ознайомила вчителів з проектом Закону України «Про освіту», перехід на 12-річне навчання, розповіла про сертифікацію і атестацію педагогів.


26 серпня 2015 року

22 cерпня 2014 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. №2 м. Яворова відбулося засідання районної методичної комісії для директорів та вихователів – методистів ДНЗ. Методист методичного кабінету О. Голубець проаналізувала динаміку розвитку дошкільної освіти у 2014 – 2015 навчальному році та окреслила пріоритетні напрямки роботи дошкільних навчальних закладів у 2015 -2016 навчальному році, розказала про структуру районної методичної роботи у 2015 -2016 н.р. з педагогічними працівниками дошкільних навчальних закладів. Керівник РМК для вихователів-методистів та директорів ДНЗ М. Боднар прозвітувала про роботу комісії у 2014-2015 н.р. Разом з директорами та вихователями-методистами опрацьовано інструктивно-методичні рекомендації щодо організації роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015-2015 н.р. та наказ МОН України «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у ДНЗ». Методистом методичного кабінету О. Голубець проаналізовано нові нормативні документи з питань дошкільної освіти.


25 серпня 2015 року

22 серпня 2015 року відбулося засідання районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів. Із звітом про роботу методичного об’єднання за 2014-2015 н.р. виступила методист методкабінету Ірина Меленчук. Шкільні бібліотекарі взяли участь в обговоренні питання забезпечення учнів шкільними підручниками. Методист також рекомендувала шкільним бібліотекарям методичні рекомендації щодо оформлення книжкових виставок та представила план роботи комісії на наступний навчальний рік. Окремих бібліотекарів за наслідками атестації у 2014-2015н.р. було нагороджено грамотами відділу освіти Яворівської РДА.


25 серпня 2015 року

21 серпня 2015 року на базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулося засідання районної методичної комісії вчителів математики. Методист методичного кабінету Л.Дутко зробила звіт районної методичної комісії про результативність методичної роботи за 2014-2015 навчальний рік та розповіла про структуру методичної роботи з вчителями математики району у 2015-2016 навчальному році. Вчитель математики Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 І.Романик довела до відома вчителів математики особливості викладання предмета у 7 класі. Методист Л.Дутко ознайомила вчителів з проектом Закону України «Про освіту», розповіла про сертифікацію і атестацію вчителів, перехід на 12-річне навчання. Кращих координаторів Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» було нагороджено подяками Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.


25 серпня 2015 року

21 серпня 2015 року у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 відбулося засідання методичної комісії заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Яворівського району. Педагоги обмінялись думками з питання формування професійного успіху вчителя. Перед присутніми виступили Ольга Фірчук , завідувач методичного кабінету, та заступники директорів з навчально-виховної роботи Людмила Левицька (Залузька ЗОШ І-ІІ ступенів), Ірина Тимо ( Глиницький НВК « ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ», Наталія Козакул, (Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1). Обговорювалися також питання організованого початку 2015-2016 навчального року.


25 серпня 2015 року

Відповідно плану роботи райметодкабінету 21 серпня 2015 р. відбулося чергове засідання районного методичного об’єднання та інструктивно-методична нарада вчителів фізики та астрономії. З аналізом навчально-виховного процесу з фізики в ЗНЗ району за 2014-2015 н.р. та про структуру методичної роботи на 2015-2016 н.р. виступила методист методкабінету Г. Романик. Прозвітувала про діяльність методичного об’єднання вчителів фізики та астрономії за 2014-2015н.р. та ознайомила з планом роботи на 2015-2016 н. р. голова районної методичної комісії вчителів фізики та астрономії О. Бокоч. Разом з вчителями було опрацьовано методичні рекомендації щодо викладання фізики та астрономії у 2015-2016 н.р. Особливу увагу було звернено на викладання фізики у 7 класах за новою програмою.


21 серпня 2015 року

20 серпня 2015 року в актовому залі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулося засідання районної методичної комісії та інформаційно-методична нарада вчителів основ здоров’я. Звіт про результативність методичної роботи з основ здоров’я за 2014-2015 навчальний рік та затвердження плану роботи на 2015-2016 навчальний рік представила методист методкабінету О.Флис. Були розглянуті питання: про навчальні програми, методичні рекомендації щодо викладання основ здоров’я у 2015-2016 навчальному році, про складання календарного планування, оцінювання навчальних досягнень учнів та ведення класних журналів. Особливу увагу було звернено на викладання основ здоров’я у 7 класі за новою навчальною програмою. Звіт про роботу творчої групи представила керівник творчої групи Манько Стефанія Володимирівна, вчитель основ здоров’я Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.


21 серпня 2015 року

20 cерпня 2015 року в актовій залі Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. Тараса Шевченка відбулось засідання районних методичних комісій вчителів історії та правознавства. Методисти методичного кабінету відділу освіти, які відповідають за методичний супровід викладання історії та правознавства Меленчук І.Б. та Лазорко О.В. представили звіти про роботу районних методичних комісій за 2014-2015 навчальний рік. Меленчук І.Б. наголосила на методичних рекомендаціях щодо викладання історії і зміни передбачені програмою з історії у 2015-2016 н.р., а також презентувала підсумки ЗНО з історії у 2014-2015 н.р. Лазорко О.В. довела до відома присутніх методичні рекомендації щодо викладання правознавства у 2015-2016 н. р., зміни у навчальній програмі для 9 класів, а саме введення нових тем за рахунок скорочення та переструктурування навчального матеріалу та вилучення окремих питань, які раніше вивчались у 9 класі. Крім цього наголошено було, що вчителі правознавства у 2015-2016н.р. повинні під час підготовки уроків з тем, що присвячені галузевому регулюванню суспільних відносин, враховувати цілі та напрями модернізації Української держави відповідно до прийнятих нових законодавчих актів, звернути увагу на зміни у законодавстві України. На завершення засідання вчителів, які здобули вагомі результати у своїй роботі було нагороджено грамотами та подяками.


23 червня 2015 року

22 червня 2015 року на базі Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулася звітно-методична нарада керівників окружних методичних комісій вчителів хімії, біології, творчих груп (вчителів біології та основ здоров’я), школи становлення молодого вчителя біології та хімії, опорної школи вчителів хімії. Керівники ОМК: Окулова О.В., Тиховська Д.І., Гавловська Л.Т., Гангур С.М., Бабій Л.І., Громик Н.М., Фульмес М.С., Харламова О.О., Годій М.Ф., Лаба Г.І., Марків З.А., Глущенко У.О., Марків Л.М., Ремешило І.П., керівники опорної школи вчителів хімії Осовська Л.В., творчої групи вчителів біології Бачало О.Р., творчої групи вчителів основ здоров’я Манько С.В., школи становлення молодого вчителя біології Порохнавець О.Я. та хімії Борис О.М. презентували та детально проаналізували роботу вчителів за 2014 -2015 навчальний рік. Були відзначені найбільш ефективні форми роботи, внесені пропозиції щодо роботи комісій, окреслено плани роботи на новий навчальний рік. Методист методичного кабінету О. Флис провела анкетування щодо якості методичної роботи в районі та подякувала керівникам за плідну роботу у 2014-2015 навчальному році.


22 травня 2015 року

18 травня 2015 року на базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання вчителів хімії Новояворівського освітнього округу №1 при методичному центрі Новояворівського НВК «ЗОШ ІІ ст.-ліцей» (керівник Громик Н.М.). На засіданні були присутні вчителі Осовська Л.В., Бориславський О. А., Юр Н. С., Громик Н. М., Гаращук Н. І. З презентацією на тему «Тестовий контроль знань як засіб навчання хімії» виступила Гаращук Н.І., вчитель хімії Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Присутні вчителі проаналізували переваги і недоліки тестового контролю. Методист методичного кабінету, яка відповідає за психологічну службу району, Стадник О.В. надала поради вчителям «Позитивного мислення» під час уроків, в позаурочний час, серед оточуючих, під час вирішення конфліктних ситуацій.


18 травня 2015 року

15 травня 2015 року на базі Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка відбулося методоб`єднання вчителів хімії Івано-Франківського освітнього округу (керівник Окулова О.В.), на тему «Використання хмарних технологій на уроках хімії». Вчитель Окулова О.В. представила досвід роботи зі створення скрайб-презентацій, презентацій в програмах Sway та Prezi. Учні 8 класу продемонстрували презентації з хімії, створені у відповідних програмах. Кучма Л.Я., вчитель хімії Великопільського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ», виступила із доповіддю «Онлайнові інструменти для навчання», Мисько О.В., вчитель хімії Рясне-Руського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» представила доповідь на тему «Створення інтерактивних карток з хімії».


14 травня 2015 року

13 травня 2015 року у Новояворівській ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 відбулося чергове засідання районної школи молодого вчителя української мови та літератури «Як много важить слово»(керівник Федюк О. М.). Учителі – філологи ознайомилися із досвідом роботи переможця районного та учасником конкурсу обласного «Учитель року - 2015» у номінації «Українська мова та література» Шипки Наталії Михайлівни (Новояворівський НВК «ЗОШ ІІ ступеня – ліцей»). Методист методичного кабінету Пономарьова М. С. зосередила увагу присутніх на методиці проведення диктанту та підвела підсумок засідання.


12 травня 2015 року

7 травня у Яворівській гімназії імені Осипа Маковея відбулося підсумкове засідання школи професійної майстерності вчителів іноземних мов. Учасники заходу представили напрацьовані матеріали (семестрові контрольні роботи з аудіювання, читання та письма для учнів 8 – 11 класів), які знайшли своє відображення в друкованому виданні.


5 травня 2015 року

27 квітня 2015 року у Яворівській гімназії імені Осипа Маковея відбулося підсумкове засідання районної творчої групи вчителів біології (керівник Бачало О.Р.). На ньому було підведено підсумки роботи творчої групи у 2014/2015 н.р. і обговорено перспективний план роботи на наступний навчальний рік. Також педагоги опрацювали проект розвантаження програми з біології для 6-9 класів і внесли свої пропозиції щодо рекомендованих змін. Біологи наголосили на тому, що навіть проект розвантаження програми не відповідає віковим психофізіологічним особливостям учнів і це відіб’ється на знаннях школярів. Саме це підтверджується досвідом викладання біології у 6-му класі в поточному році.


5 травня 2015 року

20 квітня 2015 року на базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 відбулося спільне засідання опорної школи вчителів хімії (керівник Осовська Л.В.) та вчителів хімії Новояворівського округу №1 при методичному центрі Новояворівського НВК «ЗОШ ІІ ступеня-ліцей» (керівник Громик Н.М.), а також були присутні запрошені педагоги інших освітніх округів Яворівського району та методист Флис О.Г. Присутні вчителі відвідали відкритий урок – хімічний детектив у 9-ому класі з теми: «Оксигеновмісні органічні сполуки», який провела учитель-методист Осовська Л.В. На уроці були узагальнені теоретичні знання дев’ятикласників з вивченої теми та за допомогою літературних фанфіків за мотивами творів Конан Дойля про Шерлока Холмса були поглиблені практичні вміння і навички учнів із розв’язування експериментальних та розрахункових задач. Окрасою уроку стали навчальна презентація та музичні уривки з кінофільмів про Шерлока Холмса. Старшокласники добре справились із поставленими завданнями. Оксана Григорівна Флис докладно проаналізувала урок, відзначила його оригінальність та творчий підхід педагога. Запрошені вчителі: Середа О.М., Замбриборщ Л.П., Карпа Р.І., Бриндас Г.М., Громик Н.М., Бориславський О.А., Хімка Г.Є., Кульматицька Л.Б., Середа З.І., Окулова О.В., Марків З.А., Гаращук Н.І., Юр Н.С. високо оцінили майстер-клас вчителя. Присутні вчителі уважно прослухали доповідь Флис О.Г. «Що таке майстер-клас». Гаращук Н.І. виступила з презентацією «Модель випускника школи», в якій вона розповіла про компетентності, якими повинен володіти сучасний випускник школи.


5 травня 2015 року

20 квітня 2015 року на базі Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося методичне об’єднання вчителів хімії Яворівського округу №2 (керівник Ремешило І.П.). Вчителем хімії, Глущенко У.О., цієї школи було проведено майстер-клас на тему «Використання ІКТ на уроках хімії у 7 класі». Було використано обладнання, яке школа отримала в рамках проекту «Відкритий світ»: дошка SmartBoard, нетбуки. Учні виконували завдання з теми «Прості речовини. Метали. Неметали.»


27 квітня 2015 року

27 квітня 2015 року у Кам’янобрідській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Андрусіва відбулось засідання методичної комісії вчителів світової літератури Новояворівського освітнього округу №2.

Відкритий урок із світової літератури у 6 класі підготувала досвідчений педагог, керівник методичної комісії Наумко Тетяна Анатоліївна.

Тему «Елементи індіанських фольклорних традицій в поемі Г. Лонгфелло «Пісня про Гайявату»» розкрито у певній послідовності з використанням різноманітних форм та методів, мультимедійної технології. Урок проведено у формі дослідження. Його початок – звучання музики – фолькової мелодії, що налаштовувала на невимушену, цікаву бесіду між учителем та школярами, заставляла розмірковувати. Діти виявляли знання з предмета, уміло складали таблицю про фольклорні традиції в поемі, асоціативний кущ, плідно працювали із підручником, добираючи цитати та художні засоби. Використано наочний матеріал: предмети як символи: томагавк – «сокира війни» та «люлька миру».

Тетяна Анатоліївна намагалась довести подібність поеми «Гайявата» з українською народною піснею, написаною у 16 столітті, «Зберемося ми у полі», з чого шестикласники зробили висновок: люди на різних континентах у всі часи думали про мир! Доречним було поєднання розмови між учителем та учнями про сучасні події в Україні. Фрагмент із фільму, де головний герой каже про єдність, взаєморозуміння один до одного, підсилив акорд завершального етапу уроку, а хором промовлена цитата: «Помиріться ж, мої діти, будьте друзями, братами!» була як заклик для нинішнього покоління жити у злагоді, мирі.

Також Наумко Т.А. представила для колег ефективний проект при вивченні світової літератури – буктрейлер. Це новинка – реклама книги Генрі Лонгфелло «Пісня про Гайявату » викликала захоплення у вчителів світової літератури. Переконлива, вражаюча реклама, що відображає війну як найбільше лихо на Землі. Фінальний слайд буктрейлера: на фоні синьо-жовтого знамена «летять» слова: «Прагнеш миру! Борися за мир!» Про вивчення світової літератури в контексті художньої культури учасники засідання методичної комісії дізнались із доповіді, яку теж підготувала Тетяна Анатоліївна. Присутні учителі дали високу позитивну оцінку побаченому та почутому, схвально відгукнулись про навчальний заклад у цілому.


21 квітня 2015 року

20 квітня 2015 року на базі Староярської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося планове засідання школи педагогічної адаптації молодих вчителів хімії (керівник О. Борис), мета якої – надати педагогам-початківцям методичну допомогу в розв’язанні першорядних проблем, подоланні труднощів, з якими зустрічаються молоді вчителі, підтримати їхню творчу наснагу, бажання плідно працювати.

Молоді педагоги відвідали урок у 8 класі «Ковалентний зв’язок, його види: полярний і неполярний» (вчитель Хімка Марія Степанівна). Урок відзначився чіткою продуманістю методів і прийомів навчання, активізацією пізнавальної діяльності учнів, використанням інтерактивних методик. Підготовлена вчительська презентація дозволила ефективно оптимізувати навчально-виховний процес.

Борис О. М. та заступник з навчально-виховної роботи Кіт Г. М. детально проаналізували роботу вчительки, відзначивши належний рівень проведення уроку та вміння з повагою ставитися до особистості школяра та навчати учнів аналізувати, співставляти, виділяти головне, узагальнювати.

Під час засідання проведено діагностичне анкетування молодих педагогів для вивчення результативності роботи. Вчителі відмітили позитивні зрушення в своїй роботі після участі у роботі школи становлення молодого вчителя хімії. Присутні висловили пропозиції щодо планування роботи на наступний навчальний рік.


21 квітня 2015 року

У житті кожної людини вибір роду трудової діяльності та місця роботи – серйозний та відповідальний крок. Від цього вибору й працевлаштування залежатиме багато – добробут людини та її сім’ї, можливості реалізації її інтересів, перспективи творчого зростання, нові дружні й ділові контакти.

Поняття «профорієнтація» здається зрозумілим кожному, хто знайомиться з ним навіть вперше – це орієнтація школярів на ті або інші професії.

Яка роль практичного психолога та соціального педагога в системі профорієнтації та які особливості профорієнтаційної роботи в навчальному закладі – саме ці питання розглядались на засіданні районної методичної комісії практичних психологів ЗНЗ І-ІІ ступенів, що відбулось в Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ст.№3.

Практичний психолог Павлусь Л.М. провела заняття «На порозі професійного вибору». Учасники попробували себе в ролі профконсультантів, надавали профінфорцію та отримали перелік профдіагностичних методик, які використовуються практичними психологами при проведенні профорієнтаційної роботи з учнями школи.


21 квітня 2015 року

20 квітня 2015 року у Наконечнянській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося засідання школи педагогічної майстерності учителів світової літератури району. У програмі заходу було: відвідання відкритого уроку у 6 класі «Натхнення вічною красою. Мацуо Басьо. Хоку» та презентація методичних матеріалів учителя-методиста Кодан О.В. «Вивчаємо світову поезію засобами критичного мислення»; навчальний тренінг «Методи позитивного мислення у навчально-виховному процесі», який провела методист методичного кабінету Майхер О.М. Логічним завершенням заходу стала краєзнавча екскурсія «Юрій Липа – славний син української землі», яку провів директор Бунівської ЗОШ І-ІІ ст. ім. Юрія Липи Больбан Ю.І.


01 квітня 2015 року

30 березня 2015 року на базі Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 імені Тараса Шевченка відбулося засідання районної методичної комісії учителів біології та хімії. Представник НПП «Яворівський» М.С. Лазорко презентувала екологічний календар. Досвідом роботи поділилися вчитель біології та екології Тиховська Дарія Іллівна та вчитель географії Завідія Наталія Ярославівна (Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка), які представляли делегацію Яворівського району на Всеукраїнському екологічному форумі на тему: «Екологічна освіта та освіта для сталого розвитку: проблеми, пошуки, інновації», що відбувся 4-5 березня 2015 року в м. Києві. Про підвищення рівня професійної майстерності вчителя презентувала Окулова Оксана Володимирівна, учитель хімії Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка, переможець районного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015» у номінації «Хімія», призер ХІ Всеукраїнського конкурсу Microsoft «Вчитель – новатор» та Осовська Лада Вікторівна, вчитель хімії Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, член журі обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015» у номінації «Хімія». Методист методкабінету О. Флис підсумувала результативність роботи учителів біології, екології та хімії з обдарованими дітьми у 2014 -2015 навчальному році, а саме участь школярів району у Всеукраїнських учнівських турнірах, олімпіадах та конкурсах. Відповідно до наказів відділу освіти були вручені дипломи переможцям та подяки педагогам за сумлінну підготовку школярів до ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології, екології та хімії. Методистом О. Флис були детально розглянуті та доведені до відома учителів Положення про ДПА учнів у системі загальної середньої освіти та вимоги до проведення ДПА у 2014-2015 навчальному році.


31 березня 2015 року

30 березня у Краковецькій ЗОШ І-ІІІ ст. імені Романа Шухевича відбулося засідання окружної методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів Краковецького освітнього округу. Практичним психологом Кропивницькою У.В. було проведено розвиваючий тренінг з обдарованими учнями на тему: « Розвиток творчих здібностей шляхом самовдосконалення та саморозвитку». Соціальний педагог Салила Н.В. провела з учителями заняття з елементами тренінгу: « Розвиваємо творчу особистість». Про роботу школи з обдарованими дітьми виступила заступник директора з виховної роботи Чолач О.З. В обговоренні заняття взяли участь директор школи М.Кропивницький, керівник окружної методичної комісії Н.Салига, практичний психолог Л.Вовк. Вони відзначили, що заняття було сучасне, ефективне та проведене на високому методичному та науковому рівнях.


31 березня 2015 року

30 березня 2015 року у Краковецькій ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Романа Шухевича відбулося засідання окружної методичної комісії учителів світової літератури. З презентацією «Розвиток професійної мобільності вчителя через науково-методичну роботу» виступила методист методичного кабінету Майхер О.М. Думками щодо ролі та місця вчителя у справі формування мобільності учня поділилася вчитель світової літератури Валах І.В. Члени методичної комісії обговорили питання використання сучасних освітніх інструментів вчителями світової літератури, розглянули результати дослідження провідних світових організацій щодо успішних методик викладання: як стати ефективним учителем, ознайомилися з новинками фахової преси. Психологічний релакс «Намагайся бути щасливим» (Майхер О.М.), що супроводжувався мультимедійною презентацією, практичними порадами та музичним супроводом, став цікавим завершення роботи комісії.


30 березня 2015 року

27 березня 2015 року на базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання районної методичної комісії учителів географії на тему: «Педагогічна творчість, як засіб у подоланні себе вчорашнього». Тема вибрана не випадково. Питання, які розглядалися на засіданні, пов’язані з використанням творчих методів та форм роботи педагогів на уроках та в позаурочний час. Методист методичного кабінету О. Копитко підсумувала результативність роботи учителів географії та економіки з обдарованими дітьми у 2014 -2015 навчальному році, а саме участь школярів району у Всеукраїнських учнівських турнірах та олімпіадах. Відповідно до наказів відділу освіти були вручені дипломи переможцям та подяки педагогам за сумлінну підготовку школярів до ІІ етапу олімпіади з географії. Про методи опрацювання критеріїв відбору підручників з географії для 7 класу на засіданнях ОМК поділилися керівники: Яворівського освітнього округу №1 - У. Конанець, Новояворівського № 2 - Л. Грет, Краковецького освітнього округ – Н. Юськевич. До обговорення долучилися присутні педагоги, визначивши кращих авторів. Методистом О. Копитко були детально розглянуті та доведені до відома учителів Положення про ДПА учнів у системі загальної середньої освіти та вимоги до проведення ДПА у 2014-2015 навчальному році. Досвідом краєзнавчої позакласної роботи з присутніми поділилася учитель географії Котівської ЗОШ І-ІІ ступенів М. Кіт, яка представила укладений інформаційно – методичний посібник на тему: « Що в імені твоєму, краю мій?». Робота є актуальною та практичною до використання учителями географії та усіма, хто цікавиться краєзнавством.


27 березня 2015 року

25 березня 2015 на базі Шклівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання методичної комісії вчителів хімії Новояворівського освітнього округу № 2 на тему „Інноваційні технології навчання”. Керівник методичної комісії Марків З.А продемонструвала ігрові технології при викладанні хімії. На основі презентації було побачено різноманітні методики інноваційного навчання, а саме „Ажурна пилка”, „Мозковий штурм”, „Відкритий мікрофон”, „Експрес-опитування”, „Ділові ігри” та інші. Вчитель хімії Серафим Л.Г поділилась досвідом використання комп’ютерних технологій на уроках хімії. Учасники засідання мали змогу поділитись враженнями, висловити власну думку, побажання, подяку щодо проведеного заходу.


18 березня 2015 року

16 березня 2015 року в Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання методичної комісії учителів біології Новояворівського методичного округу №1. Педагоги відвідали відкритий урок з біології у 8 класі на тему «Роль птахів у екосистемах, їх значення для людини. Охорона птахів. Птахівництво» , який провела вчитель вищої категорії Ходонович Л. С. Нас зустріли не тільки учні, а й їх підопічні – різнокольорові папугайчики, що змагалися у виконанні своїх пісень. Як вшановують пернатих християни, з якими датами календаря пов’язують деякі повір’я? Чудові презинтації восьмикласників про екологічні групи птахів, розповіді про папужок, які живуть поряд, надзвичайно цікаві запитання учителя не залишили байдужими нікого з присутніх. Опісля, учитель біології Бонішко Д. С. продемонструвала із своїми учнями як в ігровій формі провести опитування, ознайомила присутніх із застосуванням комп’ютерних технологій при виконанні лабораторних і практичних робіт. Директор закладу Вань А. Н. під час обговорення відмітила творчий підхід при проведенні уроків та позакласних заходів, успіхи учителів біології у цьому навчальному році. Учасники методоб’єднання обговорили проблеми організації повторення матеріалу з метою підготовки до ДПА і ЗНО, проаналізували підручник з біології для 7 класу.


27 березня 2015 року

23 березня 2015 року на базі Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання творчої групи вчителів основ здоров’я (керівник Манько Стефанія Володимирівна). Учителі творчої групи мали змогу стати учасниками майстер-класу «Верстка багатосторінкових документів (брошур, посібників)», який провела Манько Надія Миколаївна, вчитель інформатики Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Керівник районної методичної комісії вчителів основ здоров’я Тузяк Любов Іванівна висвітлила тему «Туберкульоз: запитання та відповіді», презентувавши презентацію «Зупинимо туберкульоз разом» до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначаємо 24 березня. Педагоги активно долучилися до обговорення комплексу методичного забезпечення з основ здоров’я та творчо працювали над створенням електронної версії збірника завдань для узагальнення знань учнів з основ здоров’я для 6 класу. Підсумок засідання підвела методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА Флис Оксана Григорівна.


20 березня 2015 року

18 березня 2015 року у Нагачівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання предметної комісії вчителів фізики Яворівського освітнього округу №1 (керівник Антонишин Л.М.). Вчителі відвідали урок у 8 класі, який провела Козак М.Ф. на тему «Тепловий стан тіл і температура. Вимірювання температури». Присутні учителі обмінялися методичними коментарями до відвіданого уроку та вели дискусію щодо вибору запропонованих на конкурс нових підручників для майбутніх семикласників. В роботі засідання комісії взяла участь методист районного методичного кабінету Романик Г.В.


20 березня 2015 року

18 березня 2015 року у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 відбулося засідання керівників районних методичних комісій вчителів біології, хімії, основ здоров’я, керівників окружних методичних комісій учителів біології та хімії, членів творчих груп вчителів біології та основ здоров’я, учасників опорної школи вчителів хімії. Методист методичного кабінету О.Флис ознайомила присутніх із рекомендаціями щодо аналізу та вибору підручників та запропонувала зразки підручників з хімії, біології та основ здоров’я для 7 класу. При обговоренні були порівняні підручники різних авторів, виокремлені сильні та слабкі сторони. Присутні педагоги активно долучилися до дискусії, та висловили думку вчителів освітніх округів, щодо вибору підручників. Рекомендовано було керівникам окружних методичних комісій провести в освітніх округах обговорення підручників з учителями хімії, біології, основ здоров’я, які у 2015-2016 н.р. будуть викладати у 7-х класах, та довести до їх відома інформацію, що розглядалась на засіданні.


19 березня 2015 року

18 березня у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. Т.Шевченка відбулося засідання предметної комісії вчителів біології та основ здоров’я Яворівського округу №2. Вчителі відвідали урок-тренінг у 10 класі, який провела Гула Н.В. на тему «ВІЛ-снід: передбачити, уникнути, не захворіти». Десятикласники ділились своїми знаннями з теми, переглянули відеосюжет про історію та наслідки хвороби, писали лист-побажання другу, інфікованому віл-снідом, пропонували способи адаптації віл-інфікованим у суспільстві. В роботі засідання комісії взяла участь практичний психолог школи Слюсар О.І.


18 березня 2015 року

18 березня 2015 року у Яворівській гімназії ім.О.Маковея відбулося засідання голів окружних методичних комісій учителів інформатики. Методист методичного кабінету, Н.Конанець, ознайомила присутніх із рекомендаціями щодо аналізу та вибору підручників та запропонувала зразки підручників з інформатики для 4 та 7 класів. Педагоги обговорили підручники різних авторів, відмітили їхні сильні та слабкі сторони. Рекомендовано в освітніх округах провести обговорення підручників учителями інформатики, які у 2015-2016 н.р. будуть викладати у 4 та 7-х класах.


18 березня 2015 року

17 березня у Прилбицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Митрополита Андрея Шептицького відбулося засідання методичної комісії вчителів географії Новояворівського освітнього округу № 1 (методичний центр № 3 ). Педагоги розглянули питання «Компетентнісний підхід до диференціації навчального матеріалу з географії», а також обмінялися досвідом щодо поєднання традиційного викладання із сучасними інноваційними підходами. Обговорили зміст запропонованих підручників з географії в 7 класі.


17 березня 2015 року

16 березня 2015 року на базі Лозинської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося засідання школи молодого вчителя біології (керівник Порохнавець О.Я.) на тему «Екологічне виховання учнів у навчально-виховному процесі». Своїм досвідом роботи поділилась М.Р. Хавалко, вчитель біології Лозинської ЗОШ І-ІІ ступенів. Марія Романівна представила молодим вчителям презентації «Село Лозино – історичні пам’ятки села» і «Екологічне виховання у навчально-виховному процесі», надала методичні рекомендації як заохочувати дітей до екологічних акцій, як проводити екологічні акції. Було сказано, що не головне навчити дитину теоретичних знань, а ще дуже важливо навчити бачити красу природи, її неповторність, навчити берегти природу. З цією метою були представлені конкурсні роботи учнів школи. Марія Романівна ознайомила присутніх із дивовижними екскурсіями, які проводила разом зі своїми вихованцями в пошуках рідкісних рослин, які можна побачити лише на території сіл Лозино, Середній Горб, Верхутка, Ставки. Під керівництвом М.Р. Хавалко відбувся відкритий виховний захід «Лісова пригода», в якому показано важливість збереження лісів для життя тварин і рослин. Також своїм досвідом роботи поділилась представник НПП «Яворівський» М.С. Лазорко. Глова Наталія Романівна, вчитель біології Прилбицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, учасник школи становлення молодого вчителя, представила творчий звіт з використанням мультимедійних засобів. Методист методичного кабінету О.Флис ознайомила молодих учителів із особливостями проведення ДПА з біології у 2014 – 2015 н. р. та надала рекомендації щодо аналізу та вибору підручників з біології для 7 класу. Обговорили актуальні проблеми, провели анкетування «Чого ми навчились у школі молодого вчителя протягом 2014-2015 навчального року». Представник НПП «Яворівський» М.С. Лазорко провела цікаву екскурсію «Оселею Розточчя», огляд експозицій Музею «Старожитності Розточчя».


17 березня 2015 року

16 березня у Бунівській ЗОШ І-ІІ ст. імені Юрія Липи відбулося засідання методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів Яворівського округу № 2. Практичний психолог школи та керівник округу Т. Шляховська провела корекційне заняття із учнями 8 класу на тему: «Мистецтво малювання як засіб збереження психоемоційного здоров’я особистості». Згадати свої дитячі навички малювання повинні були не тільки діти, а й учасники засідання. Під час захопливого заняття малюванням дізнались, який вплив на людину має малюнок та колір. Також, як можна за допомогою чарівних фарб та власних рук розфарбувати своє життя в рожевий колір щастя і здоров’я, як за допомогою малювання зняти стрес та досягти успіху.


13 березня 2015 року

12 березня 2015 р. у Вороблячинській ЗОШ І-ІІ ст. ім. Героя Небесної Сотні Віталія Коцюби відбулося засідання методичної комісії вчителів англійської мови при Немирівському освітньому окрузі. У 2 класі діти подорожували у країну “Animals”. Розповідали про своїх улюбленців. Вчитель Казмірук О.В. підібрала форми і методи роботи. Школярам сподобалася відео-інформація про тварин на англійській мові. Під керівництвом Ольги Володими-рівни діти навчилися складати загадки-описи тварин.


11 березня 2015 року

11 березня 2015 року у Бердихівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» відбулося засідання предметної комісії вчителів початкових класів . Педагоги відвідали урок математики в першому класі на тему «Порівняння числа та математичного виразу», який провела Карголь Т.Є., переглянули методичне забезпечення навчального кабінету, обмінялися досвідом роботи щодо забезпечення якісного навчання математики першокласників, обговорили доповідь «Чи відповідають програмі нові підручники з математики».


11 березня 2015 року

10 березня на базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося чергове засідання методичної комісії вчителів світової літератури Новояворівського освітнього округу №1. Педагоги відвідали відкритий урок «Як знайти дорогу до щастя» за твором «Маленький принц» у 6-А класі, який проводила Цегольник Т.І. Урок Тетяни Іванівни був не просто уроком-мандрівкою, а уроком естетичного нагромадження філософських афоризмів Антуана де Сент-Екзюпері і їх адаптації у свідомості сучасних шестикласників. Присутні учителі обмінялись методичними коментарями до відвіданого уроку та жваво вели дискусію щодо вибору запропонованих на конкурс нових підручників для майбутніх семикласників.


10 березня 2015 року

10 березня 2015 року у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 імені Тараса Шевченка проведено засідання районної школи молодого учителя трудового навчання. Урок у 7 класі «Кольорові барви писанкарства» та презентацію авторського сайту продемонструвала молодим колегам Л. Сеник, учитель трудового навчання Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 імені Тараса Шевченка. Учасники засідання відзначили цікаву та змістовну роботу педагога. Підсумок заходу зробив Б. Станько, методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА.


04 березня 2015 року

4 березня 2015 року на базі Залузької ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося засідання школи становлення молодого вчителя фізики. Педагоги відвідали захід «Фізика в гостях у малюків», який підготувала та провела вчитель фізики Кузьо Лариса Вікторівна. Школярі дізналися про елементарні фізичні явища, які щоденно відбуваються в природі навколо них. Присутні педагоги та директор школи Рубай Жанна Іванівна взяли активну участь в обговоренні заходу. Керівник школи становлення молодого вчителя фізики Ларкіна Лілія Іванівна виступила з доповіддю про особливості сучасного уроку фізики та його структуру. Методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА Романик Галина Володимирівна підвела підсумки засідання.


04 березня 2015 року

4 березня 2015 року у Новояворівській ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 відбулося чергове засідання районної школи молодого вчителя української мови та літератури «Як много важить слово»(керівник Федюк О. М.). Учителі – філологи взяли участь у практичному занятті із теми: «Основні види помилок, які можуть траплятися в письмових роботах школярів». Поради щодо перевірки письмових творчих робіт учнів надали учителі української мови та літератури: Стасів О. В. (Новояворівський НВК «ЗОШ ІІ ступеня – ліцей») та Брода І. Г.(Шклівська ЗОШ І – ІІІ ступенів).

Як протидіяти надмірним почуттям, емоціям, жахливим думкам за допомогою методу раціонального мислення навчала молодих учителів - словесників практичний психолог, методист методичного кабінету Стадник О. В.

Методист методичного кабінету Пономарьова М. С. ознайомила педагогів із питаннями щодо проведення державної підсумкової атестації, інструктивно-методичними матеріалами відбору електронних версій оригінал-макетів підручників для учнів 7 класу з української мови та літератури, новинками психолого – педагогічної літератури.


04 березня 2015 року

03 березня 2015 року відбулося засідання керівників окружних методичних комісій вчителів історії всіх освітніх округів району. Методист відділу освіти методичного кабінету Меленчук І.Б., яка відповідає за методичний супровід викладання історії, ознайомила присутніх з інформаційно-методичними матеріалами щодо відбору електронних версій оригінал макетів підручників з історії для 7 класу. Педагоги переглянули доступні оригінал макети підручників на електронному репозитарію на сайті МОН України.

Методист також ознайомила педагогів з наказом МОН України №1547 від 30.12.2014р. «Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі середньої освіти» і з додатком до наказу МОН України від 20.02.2015 р.№192 «Про орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань».

Присутні педагоги взяли участь в обговоренні питань.


02 березня 2015 року

2 березня 2015 року на базі Яворівської гімназії імені Осипа Маковея відбулося третє засідання творчої групи вчителів біології (керівник Бачало О.Р.) Про різноманітні форми і види діяльності учнів з біології та екології в позакласній роботі поділилася досвідом роботи Марків Л.М., про ефективність використання можливостей кабінету, виготовлення наочності, саморобних приладів презентувала Бачало О.Р. Методист методичного кабінету Флис О.Г. ознайомила членів творчої групи з основними питаннями щодо проведення державної підсумкової атестації учнів та інструктивно-методичними матеріалами щодо відбору електронних версій оригінал-макетів підручників з біології для учнів 7 класу. Педагоги розглянули доступні оригінал-макети підручників на електронному репозитарію на сайті Міністерства освіти і науки України.


27 лютого 2015 року

27 лютого 2015 року на базі Глиницького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» відбулося спільне засідання школи молодого вчителя інформатики району та окружної методичної комісії вчителів інформатики Краковецького освітнього округу. Вчитель інформатики Глиницького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», Коцун Володимир Іванович, провів відкритий урок для слухачів школи молодого вчителя. У ході заняття слухачі ознайомилися із досвідом роботи вчителя з викладання теми: "Практична робота №7. Редагування та форматування текстових документів".

Також методист відділу освіти Конанець Наталія Іванівна ознайомила учасників засідання з можливостями скрайб-презентацій.


26 лютого 2015 року

25 лютого у Бірківському НВК «ЗОШ I-IIIст.-ДНЗ» імені Тараса Шевченка відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів української мови та літератури при методичному центрі Воронцівського НВК «ЗОШ I-IIIст.-ДНЗ» Івано-Франківського освітнього округу. Педагоги відвідали та обговорили відкритий захід «Свято рідної мови» (вчитель Данько О.С.) та побували на екскурсії у шкільному музеї «Шевченкова світлиця» (вчитель Паучок О.М.)


24 лютого 2015 року

23 лютого 2015 року на базі Нагачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів біології і основ здоров’я Яворівського освітнього округу №1 (керівник Сайко О.В.) на тему «Використання ІКТ та можливостей мережі Інтернет у екологічному вихованні дітей і молоді». Засідання проведено у формі круглого столу. Присутні педагоги відвідали відкритий урок з біології у 8 класі «Різноманітність земноводних, їх значення для людини та роль в екосистемах. Охорона земноводних». Форма проведення уроку: урок – подорож. На уроці були використані інтерактивні форми навчання з використанням мультимедійної презентації, відео та Червоної книги України. Методичний коментар до уроку зробили вчителі Антонишин Л.А., Карпа З.М., Гембаль І.Ф., Хімка М.С. та заступник директора з навчальної роботи – Жила Л.С. Присутніми педагогами, було відмічено, що учні вміють працювати в групах, критично і творчо мислять, легко виконують завдання і вправи різного рівня складності. Вчителі заслухали доповідь Жук М.М. на тему «Формування в учнів ключових компетенцій у процесі науково-дослідної та проектної діяльності».


25 лютого 2015 року

24 лютого 2015 року у Верблянській ЗОШ І – ІІІ ступенів відбулося спільне засідання школи становлення молодого вчителя історії та засідання Немирівської окружної методичної комісії вчителів історії (керівник Савченко Г.І.) Присутні відвідали та обговорили урок історії у 5 класі на тему « Україна незалежна», який провела вчитель історії Оксана Тістечок. З досвіду роботи учитель презентувала «Використання інноваційних методів навчання на уроках історії». Методист відділу освіти Меленчук І.Б. виступила з методичними рекомендаціями, щодо замовлення підручників історії для учнів 7 класів та підвела підсумки роботи засідання.


24 лютого 2015 року

23 лютого 2015 року в Прилбицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів біології та хімії Новояворівського освітнього округу №1 при опорній школі Прилбицької ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Фульмес М.С.). Розпочалося засідання з перегляду презентації «Стежками митрополита А.Шептицького», яку презентували заступник директора з виховної роботи, вчитель біології Мірило І.В. та заступник директора з навчально-виховної роботи Дида А.Й. Педагоги відвідали та обговорили урок біології у 8 класі «Узагальнення знань з теми «Риби» (вчитель біології Глова Н.Р.). За круглим столом розглянули питання «Розвиток творчих здібностей учнів шляхом використання інтерактивних методів на уроках біології та хімії». Учасники засідання проаналізували результати предметних олімпіад з біології та хімії за 2014 рік.


20 лютого 2015 року

19 лютого у Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 відбулося чергове засідання школи професійної майстерності вчителів іноземних мов. Учасники заходу представили напрацьовані матеріали (семестрові контрольні роботи з аудіювання, читання та письма для учнів 8 – 11 класів), проаналізували їх відповідність програмовим вимогам та критеріям оцінювання навчальних досягнень учнів. Методист методичного кабінету Л.Щудлюк надала рекомендації щодо формату завдань та їх систематизації.


23 лютого 2015 року

20 лютого 2015 року на території атракційно-рекреаційного осередка «Оселя Розточчя» (урочище Мочарі Яворівського НПП) відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів біології Івано-Франківського освітнього округу (керівник Тиховська Д.І.) у формі семінару «Екологоосвітня діяльність–співпраця навчальних закладів із природоохоронною установою. Екологія харчування». Ступивши на територію оселі, усі учасники направилися до фігури Матері Божої поруч з якою під мелодію-реквієм Майдану помолились за Небесну Сотню, долю України, усіх убитих, скалічених та скривджених у цій страшній війні. На відкритті заходу учасників привітали І.Любинець – начальник відділу науки та освіти, С.Плесак – провідний фахівець з екологічної освіти Яворівського НПП. Цікавою була екскурсія «Оселею Розточчя», огляд експозицій Музею «Старожитності Розточчя». Наступний етап – проведення виховного заходу «Проводи зими»: привітання, які подарували учасники кожної команди, конкурси, вікторини та розважальна програма. Виступ команди Дубровицької ЗОШ І-ІІ ступенів, сподобався як учням, так і педагогам. Сценарій свята, який вони запропонували, носив еколого-просвітницький і розважальний зміст. Педагоги округу за «круглим столом» обговорили співпрацю навчальних закладів із природоохоронною установою. Зі словами подяки за співпрацю навчальних закладів з Яворівським НПП виступив заступник директора С.Маруняк. Учасники заходу послухали доповіді Тиховської Д.І., Манівської А.Т. та Плесак С.М. про екологію харчування. Методист методичного кабінету О.Флис підвела підсумки та подякувала за плідну роботу.


17 лютого 2015 року

16 лютого 2015 року на базі Дубровицької ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів біології Івано-Франківського освітнього округу (керівник Тиховська Д.І.). Педагоги відвідали та обговорили урок у 7 класі на тему: «Голонасінні. Їх значення у природі та житті людини» (учитель Манівська А.Т.).


17 лютого 2015 року

16 лютого 2015 року на базі Новояворівського НВК "ЗОШ ІІ ступеня- ліцей" відбулося чергове засідання методичної комісії вчителів світової літератури Новояворівського округу №1. Вчитель світової літератури Бубісь М.М. провела відкритий урок у 6 класі: "В.Короленко."Сліпий музикант". Духовне прозріння Петра Попельського.Тема мистецтва у повісті", а також психолог Пучак О.М. провела "Заняття спрямоване на допомогу в досягненні життєвих цілей". На уроці були використані інтерактивні форми навчання з використанням мультимедійної презентації. Засідання закінчилося обговоренням уроку.


18 лютого 2015 року

16 лютого 2015 року у Нагачівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося планове спільне засідання методичної комісії вчителів хімії Яворівського округу №1 (керівник У. Глущенко) та школи становлення молодого педагога (керівник О. Борис).

Присутні відвідали відкритий урок у 7-Б класі на тему «Виконання тренувальних вправ на складання хімічних рівнянь реакцій», на якому вчителька хімії Антонишин Леся Андріївна вміло поєднала новітні методи та засоби навчально-виховного процесу, майстерно використала інформаційні технології.

Учителі також активно взяли участь у семінарі-практикумі «Учителі та учні: мистецтво діалогу», на якому практичний психолог школи Антонишин Марія Петрівна звернула увагу на психологічні аспекти роботи з учнями девіантної поведінки, дала цінні поради щодо розв’язання конфліктних ситуацій на уроці.

Завершилося спільне засідання виступом випускниці школи становлення молодого педагога Серафим Лесі Григорівни (Шклівська ЗОШ І-ІІІ ступенів). Вчителька щиро поділилася із присутніми молодими вчителями секретами успішного методичного росту в сучасних умовах.


12 лютого 2015 року

Успішне функціонування навчального закладу залежить від майстерності управлінської діяльності директора та його заступників. Тому керівники школи повинні наполегливо вдосконалювати свої знання і вміння.

Цьому сприяє активна участь керівників шкіл у різних формах методичної роботи. Новопризначені фахівці підвищують свою професійну майстерність у школі становлення молодого керівника, чергове заняття якої відбулося

12 лютого 2015 року в Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 відбулося чергове заняття становлення молодого керівника. Завідувач методичного кабінету О. Фірчук, директор Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 В. Кунанець, директор Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Л. Кулагіна поділилися досвідом роботи з

Були розглянуті такі питаня: «Організація внутрішкільного контролю в навчальному закладі», «Методика вивчення стану викладання предметів у школі», «Вивчення системи роботи і системи уроків учителя», «Аналізі самоаналіз уроку».

Успішне функціонування навчального закладу залежить від майстерності управлінської діяльності директора та його заступників. Тому керівники школи повинні наполегливо вдосконалювати свої знання і вміння.


11 лютого 2015 року

На базі Воледобростанської ЗОШ І-ІІ ступенів 10.02.2015 року було проведено методобєднання вчителів історії Новояворівського округу №2. Вчитель історії Дац О.К. провела відкритий урок у 9 класі на тему: " Селянська реформв 1861 в Наддніпрянській Україні".Одною із основних ціілей уроку було виховати політкультурну компетентність,почуття гідності та справедливості.На уроці учні виступвли з доповідями,вчитель використовувала інговаційні технології і методи навчання.


11 лютого 2015 року

10 лютого 2015 року в СЗШ І ступеня с. Морянці, відбулося засідання методичного об'єднання вчителів 1 класу Краківецького освітнього округу. Педагоги разом з методистом районного методкабінету, Балух Л. М. відвідали і обговорили відкритий урок з природознавства у 1 класі на тему: "Хто такі комахи", який провела вчитель Мица І.М. На уроці були використані інтерактивні форми навчання з використанням мультимедійної презентації. Урок закінчився жвавим обговоренням присутніх вчителів, які ділилися своїм досвідом роботи з дітьми. Методист Балух Л.М. підвела підсумок заняття та подякувала за плідну роботу.


09 лютого 2015 року

9 лютого 2015 року в Немирівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання школи молодого вчителя біології (керівник Порохнавець О.Я.). Вчитель біології Гавловська Людмила Тимофіївна провела відкритий урок у 10-Б класі на тему: «Клітинний цикл. Мітоз. Лабораторна робота №10 «Мітотичний поділ клітини». На уроці були використані різноманітні форми і методи роботи з учнями із застосуванням комп’ютерних технологій та використанням програмно-методичного комплексу навчального призначення «Загальна біологія» для ЗНЗ, 10 клас (рекомендований МОН України). Людмила Тимофіївна ознайомила присутніх з досвідом своєї роботи. Учениця 10-Б класу Гавловська Вікторія (призер ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології) представила захист дослідницького проекту «Роль птахів у поширенні омели білої на території селища Немирів» та поділилася з присутніми враженнями щодо захисту проекту під час обласної олімпіади з екології. Методист методичного кабінету О.Флис підвела підсумки засідання та подякувала за плідну роботу.


09 лютого 2015 року

Життя неможливе без конфліктів, але з прагненням до взаєморозуміння та переговорів можна досягти мирного вирішення конфлікту.

Саме про це йшлося на засіданні методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів МСПП Новояворівського освітнього округу №1, яке відбулося на базі Новояворівської ЗОШ І ст. Практичний психолог Починок-Щур С. та соціальний педагог Шот О. цікаво та змістовно провели з учнями 4 класу заняття з елементами тренінгу «Формування вмінь безконфліктного вирішення суперечливих ситуацій», метою якого було: навчити школярів вирішувати конфліктні ситуації, попереджувати їх виникнення, поважати особистість кожної людини; розвивати навички спілкування, формувати вміння безконфліктного вирішення суперечливих ситуацій.

Члени окружної методичної комісії взяли участь в обговоренні актуальної проблеми сьогодення.


06 лютого 2015 року

6 лютого 2015 року на базі Шклівської ЗОШ І – ІІІ ступенів відбулось ІІІ засідання методичного об’єднання учителів математики. План засідання методичного об’єднання був підпорядкований темі «Удосконалення математичних знань учнів шляхом мотивації». Колеги відвідали відкритий урок у 7 – А класі на тему «Застосування різних способів розкладання на множники» (учитель Шаргородська В. В.), виховний захід у формі засідання математичного кафе у 9 – В та 10 – А класі ( Бодневич І. І.). Теоретичну базу і практичний досвід з теми запропонувала учитель математики Захарко М. І., виступивши з доповіддю «Суть і роль мотивації до навчання під час вивчення математики». Також під час засідання учителі, що проходять чергову атестацію, поділились методичними напрацюваннями, запропонувавши презентації досвіду роботи. Колеги зробили аналіз уроку і заходу, поділились своїм досвідом із запропонованої теми засідання, а також спланували роботу наступного засідання.02 лютого 2015 року

02 лютого 2015 року у музеї нашого відомого земляка Осипа Маковея відбулося засідання методичної комісії учителів світової літератури Яворівського освітнього округу №1 (керівник Хомиця Л.Д.). Директор музею Місюк Д.О. провела цікаву екскурсію, а Хомиця Л.Д. презентувала літературне дослідження на основі поетичних творів «Осип Маковей і світова література».02 лютого 2015 року

2 лютого 2015 року у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. Т. Шевченка (директор школи В. Кунанець) проведено засідання творчої групи учителів художньої культури. Учителі предметники аналізували та систематизували напрацьовані тестові завдання з художньої культури для учнів 9 класів. Із пропозиціями щодо формату та змісту завдань виступив Б. Станько, методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА.02 лютого 2015 року

02 лютого 2015 року у музеї нашого відомого земляка Осипа Маковея відбулося засідання методичної комісії учителів світової літератури Яворівського освітнього округу №1 (керівник Хомиця Л.Д.). Директор музею Місюк Д.О. провела цікаву екскурсію, а Хомиця Л.Д. презентувала літературне дослідження на основі поетичних творів «Осип Маковей і світова література».


02лютого 2015 року

02 лютого 2015 року на базі Сарнівської ЗОШ І-ІІ ст. відбулося спільне засідання методичних комісій вчителів біології (керівник Гангур С.М.) та хімії (керівник Кульматицька Л.Б.) Краковецького освітнього округу. Педагоги відвідали та обговорили відкритий бінарний урок з біології та хімії у 6, 7 класах «Явища природи. Повітряне живлення рослин» (вчитель Никіль Н.І.). Педагог Мелешко М.І. (Глиницька НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ») виступила перед присутніми з питанням «Виявлення здібностей учнів до дослідно-експериментальної діяльності»; Кульматицька Л.Б. (Краковецька ЗОШ І-ІІІ ст. імені Романа Шухевича) поділилася досвідом роботи і продемонструвала презентацію «Розвиток критичного мислення школярів на уроках хімії».02 лютого 2015 року

2 лютого 2015 року у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. Т. Шевченка (директор школи В. Кунанець) проведено засідання творчої групи учителів художньої культури. Учителі предметники аналізували та систематизували напрацьовані тестові завдання з художньої культури для учнів 9 класів. Із пропозиціями щодо формату та змісту завдань виступив Б. Станько, методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА.


29 січня 2015 року

Творча група учителів географії ( керівник Гуменюк С.М.) продовжує працювати над проблемою: "Краєзнавчий підхід, як метод поглиблення практичної спрямованості у викладанні географії», увага зосереджена на оновленні даних про розвиток господарського комплексу Яворівщини. Власне, 28 січня 2015 року на базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІступенів №2 було проведене четверте засідання. У творчій атмосфері кожен учасник представив зібрану інформацію, висловив думки щодо укладання інформаційного довідника, написання окремих розділів за змістом.


18 грудня 2014 року

18 грудня 2014 року у Старицькій ЗОШ 1-111 ст. відбулося чергове засідання методичної комісії вчителів іноземної мови на тему: "Використання мультимедійних та інтерактивних засобів у вивченні іноземної мови.

Учителі обмінялися досвідом роботи щодо використання ІКТ та проведення позакласної роботи з іноземної мови.

З доповіддю виступила (голова методоб'єднання вчителів англійської мови Дубик О.В. ), а також вчителі: Гром Любов Іллівна (Молошковицька ЗОШ 1-111 ст.) - "Система вправ для навчання діалогічного мовлення", Брода Богдана Василівна ( Бердихівський НВК) - "Використання інтерактивних методів навчання для підвищення інтересу до вивчення іноземної мови"., Прийма Віта Тарасівна "Технологія проведення ролової групи гри".

Учителі Рак Л.М . і Стадник О.М . провели відкритий виховний захід з учнями 4-6 класів на тему "Зимовий фестиваль"


18 грудня 2014 року

​17 грудня відбулося чергове засідання окружної методичної комісії вчителів української мови та літератури при Новояворівському НВК "ЗОШ ІІ ст. - ліцей". Педагоги відвідали і обговорили відкритий урок з української літератури в 11 класі "Осип Турянський. Поема в прозі "Поза межами болю". Історичний матеріал Першої світової війни як предмет художнього узагальнення", який провела вчителька Грабовська Л.В.


18 грудня 2014 року

17 грудня відбулося чергове засідання окружної методичної комісії вчителів географії при методичному центрі Новояворівський НВК “ЗОШ II ст.- ліцей ”. Члени комісії за круглим столом обговорили питання: "Сучасний урок природознавства: теорія та практика"(виступили Ірза О.М.,Кіндрат І.В.), "Програмні практичні роботи з економіки: теорія і практика"(виступили Шалавило Г.С., Гула Л.Я.).


18 грудня 2014 року

17 грудня 2014 року в Оселівському НВК «ЗОШ І-ІІст. - ДНЗ» відбулося ІІ засідання методичної комісії вчителів української мови та літератури Яворівського освітнього округу №2 . Це засідання було дещо неординарним: урок з української літератури на тему «Чарівний світ українського фольклору» у формі інтелектуальної гри «Розумники і розумниці» було проведено між учнями 5-х класів Оселівського НВК «ЗОШ І-ІІст. –ДНЗ» (команда «Неопалима купина») та Черчицької ЗОШ І-ІІст.(команда «Берегиня»). На засідання було запрошено нашого земляка Степана Прокоповича. Поет читав свої поезії, розповів про трагічні часи діяльності УПА. Декламували вірші Прокоповича і учні із Черчика та Оселі. Організували та провели цей захід вчителька Оселівського НВК «ЗОШ І-ІІст. –ДНЗ» Шуліга Даниїла Іванівна та Вус Віра Іванівна, вчителька Черчицької ЗОШ І-ІІст.


18 грудня 2014 року

17 грудня 2014 року на базі Яворівської гімназії відбулося спільне засідання окружної методичної комісії вчителів фізики Яворівського освітнього округу №1 та школи молодого вчителя фізики . Ларкіна Л. І. (учитель фізики Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ступенів) опрацьювала з молодими педагогами питання «Яким повинен бути конспект уроку» . Присутні відвідали урок фізики у 9 класі із теми «Робота та потужність електричного струму» (вчитель Музичко Н. В ) насичений різними методами і формами роботи. Практичний психолог навчального закладу Петрик О. Й. провела із учасниками засідання тренінг «Як учитель впливає на душу дитини». Г. Романик., методист методичного кабінету, підвела підсумок засідання.


16 грудня 2014 року

15 грудня 2014 року на базі Яворівської гімназії імені Осипа Маковея відбулося спільне засідання окружної методичної комісії вчителів хімії Яворівського освітнього округу №1 (керівник Глущенко У.О.) та школи становлення молодого вчителя хімії (керівник Борис О.М.). Присутні відвідали відкритий урок у 8 класі на тему: «Основні класи неорганічних речовин. Поняття про амфотерні гідроксиди», який провів Я.А. Фітьо (кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «Учитель – методист») та виховний захід у 9 класі на тему: «У країні хімічних реакцій» - Н.П. Мигаль (кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «Старший учитель»). Педагоги продемонстрували високу професійну майстерність, творчість та оригінальність.

Методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської райдержадміністрації О.Г. Флис проаналізувала участь учнів шкіл вище згаданого округу у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії та надала поради щодо роботи з обдарованими дітьми.

Керівник школи становлення молодого вчителя О.М. Борис поділилася досвідом роботи щодо підготовки учнів до предметних олімпіад, а вчитель хімії Н.П. Мигаль подарувала молодим педагогам буклети з рекомендаціями щодо покращення навчально-виховного процесу в школі. Фотоколаж


16 грудня 2014 року

15 грудня 2014 року на базі Новояворівського НВК "ЗОШ ІІ ступеня-ліцей" відбулося чергове засідання окружної методичної комісії вчителів хімії Новояворівського округу №1. За участю членів МК був проведений круглий стіл на тему "Використрання інноваційних технологій в роботі з обдарованими дітьми". Досвідом роботи з обдарованими дітьми поділилися вчителі Бабій Г.Я., Фолюш І.М., Громик  Н.М., Бориславський О.А., Юр Н.С. Учасники круглого столу мали можливість переглянути й проаналізувати захоплюючу інтелектуальну  гру "Що? Де? Коли?" за участю учнів 9-11 класів хіміко-біологічного профілю.


12 грудня 2014 року

11 грудня у Новояворівській ЗОШ І ступеня відбулося методоб’єднання вчителів 4-х класів. Брошко Леся Василівна провела годину спілкування на тему « Твори добро!», на якій діти розповідали притчі, легенди, оповідання про добро. Розігрували життєві ситуації , підбирали прислів’я, виконували рефлексійні вправи, творили велике серце Доброти. В кінці спілкування вчитель подарувала кожній дитині сонечко, яке би зігрівало їхні серця та допомагало творити ДОБРО. А учениця Данило Софія заспівала пісню « Твори добро», музику до якої сама підібрала


11 грудня 2014 року

10 грудня відбулося засідання методичної комісії учителів української мови та літератури Немирівського освітнього округу на базі Середкевицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ». Відкритий урок з української мови на тему: «Відмінювання іменників ІІІ відміни» у 6 класі та урок літератури рідного краю на тему: « Життя і творчість Ірини Калинець. Уривки з драматизованої вистави «Вертеп»» у 8 класі провела учитель Шелемех Л.С.


09 грудня 2014 року

8 грудня 2014 року в приміщенні Рогізненської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом методиста відділу освіти Флис О.Г. відбулося чергове, об’єднане засідання окружної методичної комісії вчителів хімії Яворівського освітнього округу №2 (керівник Ремешило І.П.) та школи становлення молодого вчителя хімії. Учасники засідання відвідали відкритий урок хімії у 8 класі на тему: «Узагальнення вивченого з теми: Кислоти. Основи», який майстерно провела учитель хімії даної школи – Шульга Г.С., а також заслухали доповіді педагогів Бучко М.Г. та Телегей О.Б. з теми: «Ситуація успіху в роботі вчителя та шляхи її створення». Методист відділу освіти Флис О.Г. детально проаналізувала урок хімії та дала йому належну оцінку в плані мотивації навчальної діяльності вчителя хімії – Шульги Г.С. З напутнім словом до молодих педагогів звернулася ветеран праці педагогічної ниви – Відмінник народної освіти, вчитель-методист вищої категорії, вчитель хімії Наконечнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Щирба Я.І., яка побажала усім здоров’я та творчих успіхів у праці з молодим підростаючим поколінням. Учителі обговорили доповіді, проаналізували й обмінялися досвідом своєї педагогічної роботи, почерпнувши для себе багато нового. Керівник методичної комісії вчителів хімії Ремешило І.П. узагальнив та підвів підсумок роботи. Засідання відбулося в цікавій, творчій та доброзичливій атмосфері.


11 грудня 2014 року

8 грудня 2014 року в Івано-Франківській ЗОШ I-III ст. ім. Івана Франка відбулося друге засідання окружної методичної комісії вчителів біології Івано-Франківського освітнього округу (керівник Тиховська Д.І.). Педагогам було запропоновано відвідати урок учителя біології Ольшанської Оксани Романівни у 8 класі на тему: «Соціальні комахи. Охорона комах». Урок проходив у формі гри КВК. Відчувалось, що гра перейшла у формат змагання, навіть можна сказати боротьби. Цікаво та емоційно відбулося проведення підсумків, за результатами яких обидві команди вийшли переможцями. Після цього вчитель провела оцінювання, результатами учні були задоволені. Маємо впевненість, що цей урок старшокласників запам`ятається. Наступним етапом засідання було обговорення уроку. Слово мали Ольшанська О.Р., Михайлишин О.З., Тиховська Д.І., Грузевіч О.М., Божик І.В., Хавалко М.Р. Усі вчителі звернули увагу на те, що дана тема була досить об`ємна і важка, але при допомозі вчителя - стала цікавою та доступною для учнів.


03 грудня 2014 року

1 грудня 2014 року на базі Краковецької ЗОШ I-III ст. імені Романа Шухевича відбулося друге засідання окружної методичної комісії вчителів біології Краковецького освітнього округу ( керівник Гангур С.М. ). Педагоги округу відвідали відкритий урок «Значення водоростей у природі та житті людини» у 7 класі, який провів вчитель біології Качмар П.І. З доповіддю «Шляхи вирішення викладу матеріалу на уроках зі складних тем» виступила вчитель біології Любинської ЗОШ І-ІІІ ст. Купновицька Н.Ф. На засіданні проведено аналіз результатів позакласної роботи «Методичне досьє» вчителя біології Свидницького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» Пашко Л.М. Підсумок засідання підвела керівник ОМК Гангур С.М.


22 жовтня 2014 року

21 жовтня в Яворівській гімназії ім..О.Маковея відбулося засідання школи молодого вчителя інформатики на тему «Перші кроки педагогічної майстерності». Керівник школи молодого учителя Романів О.М. надала молодим педагогам рекомендації щодо викладання предмета. Методист методичного кабінету Конанець Н.І. обговорила з молодими учителями особливості навчання учнів інформатики за новими навчальними програмами у 2014-2015 н.р, вимоги до оформлення кабінету інформатики надала інструкції щодо проведення Всеукраїнського конкурсу «Бобер»; ознайомила з блогами «Інформатика Яворівщини» та «Методична скарбниця вчителя інформатики».


21 жовтня 2014 року

20 жовтня 2014 року у Салашівській ЗОШ І-ІІ ст. відбулося засідання методичної комісії вчителів біології та хімії Немирівського освітнього округу (керівник Гавловська Л.Т.). Учитель Середа З.І. провела відкритий виховний захід на тему: «Осіння ярмарка» для учнів 6-7 класів. Зоряна Іванівна поділилася досвідом роботи щодо організації та проведення таких заходів у школах. Всіх присутніх зачарувала виставка виробів учнів цієї школи з природніх матеріалів «Дари осені».


21 жовтня 2014 року

20 жовтня 2014 року на базі Яворівської гімназії імені Осипа Маковея відбулося перше засідання творчої групи вчителів біології (керівник Бачало О.Р.). Методист методичного кабінету Флис О.Г. ознайомила присутніх педагогів із особливостями викладання біології у 2014-2015 н.р. та підходами до оцінювання знань, вмінь та навичок учнів 6-го класу за Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти. Учителі біології обговорили оптимальні шляхи впровадження нової програми з предмета в умовах відсутності підручників та кардинально нового підходу у вивченні органічного світу. На засіданні було обговорено план роботи творчої групи на 2014-2015 н.р. Очікуваним результатом роботи групи є методичний посібник для контролю знань учнів 6-го класу, які навчаються за новою програмою.


18 червня 2014 року

Звіт керівника ОМК вчителів географії та основ економіки Яворівського методичного округу №1 Конанець Уляни Володимирівни, про роботу у 2013 - 2014 навчальному році. Детальніше


17 жовтня 2014 року

16 жовтня 2014 року у Новояворівській ЗОШ І - ІІІ ступенів № 1 відбулося засідання школи молодого вчителя іноземної мови (керівник Комісар І.В.) Учасниками засідання були 13 молодих педагогів району та вчителі іноземної мови Новояворівській ЗОШ І - ІІІ ступенів № 1. Дорожівська М.М. провела на високому методичному рівні урок у 4 класі та поділилася з молодими колегами особливостями навчання учнів 1 - 4 класів . Осетрова О.Ф. ознайомила молодих педагогів з позакласною роботою в школі з предмета. Щудлюк Л.І., методист методичного кабінету, звернула увагу присутніх на заповнення класних журналів початкової та основної і середньої школи.


13 жовтня 2014 року

9 жовтня 2014 року в Івано-Франківській ЗОШ ім. І. Франка відбулося об`єднане засідання предметних комісій учителів біології, хімії та християнської етики. Круглий стіл, проведений педагогами, дозволив ознайомитися з досвідом практичної діяльністі вчителів-предметників з формування навчально-пізнавальної, екологічної, здоров`язберігаючої компетентностей. Голови комісій взяли участь у Всеукраїнському педагогічному практикумі "Світ творчості", присвяченому роботі еколого-натуралістичних центрів.  Присутні були ознайомлені зі змістом та напрямами роботи, перпективами використання ресурсів еколого-натуралістичних центрів у навчальній та виховній діяльності.


23 травня 2014 року

19 травня відбулося останнє у цьому навчальному році засідання окружної МК вчителів біології, екології та хімії на тему: «Палітра методичних перспектив» та засідання опорної школи з хімії на базі СЗШ №3 м.Новояворівська (керівник Осовська Л.В.). Засідання були проведені у формі круглого столу.Присутні вчителі обговорили специфіку методичного моделювання екологічного виховання у позакласній роботі (доповідачі Шпирка Т.В. і Бесага Р.М.) та контрольно – корекційні аспекти моніторингу навчальних досягнень учнів у 2013 – 2014 навчальному році (Осовська Л.В.). Також було проведено огляд новинок педагогічної преси (завуч Давидюк Н.З.). Вчителі склали перспективні плани роботи МК і опорної школи з хімії.


23 травня 2014 року

Четверте засідання предметної комісії вчителів географії відбулося відповідно до річного плану роботи спільно з Яворівським округом № 2. Ключовим питанням засідання було «Використання краєзнавства у шкільному курсі географії». Цікаво і змістовно відбувалося дане засідання. Вчитель Кожушко О. Б. ( СЗШ І-ІІ ст.. с. Лозино) представила свій досвід роботи у доповіді «Краєзнавча позакласна робота – завершальний етап формування географічних знань школярів», у якій акцентовано увагу на проведенні навчальних екскурсій у 6 класі. Вчитель географії Цепко О. І. (СЗШ І-ІІІ ст. с. Велике Поле) виступила на тему «Формування пізнавальної активності та інтересу учнів за рахунок впровадження краєзнавчого принципу на уроках географії». Вчитель підкреслила, що шкільне краєзнавство є важливим чинником морального та естетичного виховання учнів, акцентувала увагу на методах, які приносять найбільший ефект у її роботі. Значний практичний досвід роботи в організації і проведенні екскурсій має вчитель Мошковська Т. Я. (СЗШ І- ІІІ ст.. с. Бірки). Вчитель розкрила роль екскурсій в навчально – пізнавальній діяльності учнів у навчанні географії, ознайомила з організацією та методикою проведення екскурсії в природу та на місцеве підприємство. Засідання розпочиналося у СЗШ І-ІІІ ст..№3 ім. Тараса Шевченка м. Яворова. Вчитель української мови та літератури Маковецька Г. В. провела екскурсію у Шевченковій світлиці, ознайомила вчителів географії з заходами, що проводились до 200- річчя з дня народження Т. Г, Шевченка та 20-річчя присвоєні школи імені великого Кобзаря. Свою роботу вчителі продовжили у музеї « Яворівщина ». Екскурсовод музею Мар’яна Гасиджак познайомила усіх з виставкою творів петриківського розпису майстра Наталії Малярчук та етнографічними особливостями Яворівщини, її культурою та історією. У селі Лісок учасники засідання зустрілися з отцем місцевої церкви, який розповів історію поселення, що знаходилось на перетині 5 доріг, про чудотворну Лісковецьку ікону та цілющі властивості джерельної води. У всіх учасників засідання залишились приємні враження від побаченого і почутого. Керівник предметної комісії Нечай М. І. рекомендувала відвідати цікаві місця Яворівщини разом з учнями під час навчальної літньої практики. Підведено підсумок роботи окружної предметної комісії. Відзначено її ефективну роботу у 2013 -2014 році та визначено перспективи на наступний навчальний рік.


15 травня 2014 року

Тема вивчення рідного краю об’єднала методичні комісії вчителів географії Івано-Франківського та Яворівського округу № 2 14 травня 2014 року на спільному засіданні, яке розпочиналось у СЗШ І-ІІІ ст. № 3 ім. Тараса Шевченка м. Яворова. Свою роботу вчителі продовжили у музеї «Яворівщина». Мар’яна Гасиджак познайомила усіх з надзвичайно цікавою виставкою «Петриківський розпис» Наталії Малярчук. У с.Лісок учасники засідання прийняли участь у Святій Літургії, після закінчення якої Отець Володимир розповів історію поселення, яке знаходилося на розходженні 5 доріг, про з’явлення та ікону Марії Лісковецької та цілющі властивості джерельної води. У всіх залишилися приємні враження від побаченого та почутого.


28 квітня 2014 року

28 квітня 2014 року в СЗШ І-ІІІ ст. №3 м. Новояворівська відбулося засідання школи становлення молодого вчителя біології (керівник Порохнавець О.Я.) за участю методиста методичного кабінету Флис О.Г. у формі круглого столу, на якому були підведені підсумки роботи і накреслено плани на новий навчальний рік. Обговорили актуальні проблеми, провели анкетування «Чого я навчилась у школі молодого вчителя протягом 2013-2014 навчального року». Молоді педагоги висловили свої пропозиції та побажання щодо ефективності роботи. Серафим Леся Григорівна, вчитель хімії СЗШ І-ІІІ ст. смт. Шкло, поділилася новинками методичної літератури, що може стати у пригоді у процесі навчання, а також досвідом проведення творчого звіту після закінчення школи становлення молодого вчителя з використанням мультимедійних засобів.
14 квітня 2014 року

14 квітня 2014 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. №2 м. Яворова відбулося четверте засідання школи становлення молодого вчителя хімії (керівник Борис О.М.) за участю методиста методичного кабінету Флис О.Г. Проведено анкетування «Чого я навчилась у школі молодого вчителя протягом 2013-2014 навчального року». Молоді педагоги висловили свої пропозиції та побажання щодо ефективності роботи. Підведено підсумок роботи і накреслено плани на новий навчальний рік.


18 березня 2014 року

17 березня 2014 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. с. Старичі відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів біології, хімії та основ здоров’я Новояворівського освітнього округу №2 при методичному центрі СЗШ І-ІІІ ст. смт. Шкло (керівник Марків З.А.).

Педагоги округу відвідали та обговорили урок у 8 класі на тему «Розмноження і розвиток птахів», який провела вчитель біології Манкевич А.М., були присутні на інтелектуальній грі з біології «Брейн-ринг», який підготувала вчитель біології Льода Г.Б. Перед педагогами виступила учитель хімії Голуб М.А. з доповіддю на тему «Впровадження інтелектуальних методів навчання на уроках хімії».

Також відбувся круглий стіл, в ході якого члени ОМК розглядали питання про проблеми викладання предмета основ здоров’я.

Підсумок засідання підвела директор школи Косик Н.М.


17 березня 2014 року

«Розвиток розумових та пізнавальних здібностей учнів засобами наочності» - тема засідання окружної методичної комісії вчителів 2 класів Яворівського освітнього округу №1, що відбулося 14 березня 2014 року на базі СЗШ І –ІІІ ступенів №2 м. Яворова . Учителі відвідали відкритий урок у 2 класі, (Сходинки до інформатики , тема - «Об’єкти»,вчитель –Г.Тучапець);прийняли участь у моделюванні фрагментів уроків з використанням традиційних та нетрадиційних форм роботи та практичному занятті з інтерактивною дошкою SmartBoard 680 (вчитель початкових класів Уляна Глова).

Члени методичної комісії презентували фотоколаж «Використання різновидів наочності» та активно приймали участь у грі «Займи позицію».

На засіданні були присутні вчителі початкових класів 2010 року атестації СЗШ І – ІІІ ст.с.Нагачів:Карпа Галина Михайлівна, Фульмес Світлана Іванівна, Сосновська Оксана Михайлівна, Вергун Ярослава Миколаївна, які захищали свої курсові роботи.


14 березня 2014 року

13 березня 2014 року на базі СЗШ I-III ступенів №3 ім. Т. Шевченка м. Яворова відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів англійської мови Яворівського освітнього округу №2. Відкритий урок провела вчитель англійської мови Рось О.П. в 2 класі на тему "Toy Land".


14 березня 2014 року

11.03.2014 року відбулося чергове засідання окружної методичної комісії Краковецького освітнього округу у СЗШ І-ІІ ст. с. Коханівка вчителів історії, керівник Осипова О. А. Вчителі відвідали відкритий урок з правознавства у 9класі «Право на працю в Україні», який провела Брошко С. Б., використовуючи інформаційно-комунікаційні технології, наочні зображення, роздатковий матеріал. Гості школи відвідали також виховний захід з історії « Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо!», який підготувала Іванушко О. В.


5 березня 2014 року

3 березня 2014 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. с. Вербляни відбулося ІІІ засідання окружної методичної комісії вчителів світової літератури та російської мови Немирівського освітнього округу. Присутні вчителі відвідали відкритий урок з російської мови у 5 класі на тему: « Этот занимательный русский язык». На уроці вчитель Гуменюк Т.А. використала різноманітні форми роботи, які сприяють формуванню і розвитку комунікативної компетентності учнів. Окрасою уроку були хвилини поезії, під час яких п’ятикласники декламували вірші російських поетів, та інсценізації літературних творів. Методичний коментар до відвіданого уроку зробили вчителі Венгринович К.М., Кісіль Л.Ф., Прийма Л.Ф., Круглій М.М. Також педагоги округу мали змогу побачити літературну композицію «Шекспір – це пророк, посланий Богом…», присвячену 450-ій річниці з дня народження В. Шекспіра, яку підготували учні школи під керівництвом вчителя світової літератури Варениці Б.В.


5 березня 2014 року

5 березня 2014 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. No. 3 ім. Т. Шевченка м. Яворова відбулося засідання методичної комісії вчителів української мови та літератури Яворівського освітнього округу No. 2.

Учителі мали змогу відвідати два відкритих уроки з української літератури: <<Які цінності роблять людину щасливою?>> (за твором І. Карпенка - Карого <<Сто тисяч>>), який провела у 8-Б класі Тетяна Миколаївна Карпа, та бінарний урок позакласного читання на тему: <<Образ Бога у творчості Т.Г.Шевченка>> (7-А клас, учитель української мови та літератури Оксана Остапівна Квас та Галина Юріївна Демків, учитель християнської етики).

Члени методичної комісії взяли участь у педагогічних читаннях <<Таємниці генія Шевченка>>.


5 березня 2014 року

3 березня 2014 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. с. Нагачів відбулося ІІІ засідання окружної методичної комісії вчителів біології та основ здоров'я Яворівського освітнього округу №1 на тему: «Метод проектів як основний вид пізнавальної діяльності учнів на уроках біології та основ здоров'я» у формі круглого столу. Присутні вчителі відвідали відкритий урок з біології у 10 класі на тему: «Віруси, їх хімічний склад, будова, життєві цикли», девіз якого «Відкриття приходить лише до тих, хто готовий до їх розуміння». Присутніми педагогами, було відмічено, що учні вміють працювати в групах, легко виконують завдання різного рівня складності. На уроці вчитель Гембаль І.Ф. використала мультимедійні презентації та хвилинку поезії «Комп'ютерні віруси», що стало окрасою уроку та сприяло кращій пізнавальності навчальної інформації. Учні на уроці були активні і щиро зацікавлені. Методичний коментар до відвіданого уроку зробили вчителі Сайко О.В., Мурин Л.І., Карпа З.М., Антонишин Л.А., та заступник директора з навчальної роботи Жила Л.С. Учителі також заслухали доповідь «Методи інтелектуальної праці, як спосіб підвищення ефективності уроку».


5 березня 2014 року

03 березня 2014 року на базі СЗШ І-ІІІ ступенів смт. Шкло відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів біології, хімії та основ здоров’я Новояворівського освітнього округу №2 при СЗШ І-ІІІ ст. №1 м. Новояворівська з методичним центром при СЗШ І-ІІІ ст. смт. Шкло (керівник Марків З.А.). Педагоги округу відвідали та обговорили відкриті уроки у 10-А класі на тему «Роль вірусів у природі та житті людини», який провела вчитель біології Лаба Г.І. та у 9-А класі «Будова та функції спинного мозку», який провела вчитель біології Марків З.А.. Перед учасниками засідання виступила вчитель фізики, основ здоров’я Турко К.О. з доповіддю «Здоровий спосіб життя, як засіб формування здорової особистості». Підсумок засідання підвела заступник з навчально-виховної роботи Дацко Л.В.


 

28 лютого 2014 року

27 лютого 2014 року на базі СЗШ І-ІІ ст. с.Залужжя відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів 2 класів Яворівського освітнього округу №1 при СЗШ І-ІІІ ст. №2 м.Яворова. Вчителі побували на відкритому уроці у 2 класі з основ здоров’я на тему «Звички та здоров’я», який підготувала та провела вчитель початкових класів Лагно Юлія Іванівна.


27 лютого 2014 року

24 лютого 2014 року відбулося чергове засідання окружної методичної комісії вчителів біології, екології та хімії на тему: «Компетентнісний підхід до навчання біології і хімії» та засідання опорної школи з хімії на базі СЗШ №3 м.Новояворівська. Засідання було проведено у формі круглого столу. Присутні вчителі відвідали відкритий урок з хімії у 10 класі на тему: «Розв’язування експериментально-розрахункових задач з теми «Метали» (вчитель Осовська Лада Вікторівна). Урок, девіз якого: «Перевір, що знаєш, навчися того, чого не вмієш», проведено у формі навчального практикуму з теоретичною і практичною частинами. Присутніми педагогами, було відмічено, що учні продемонстрували високий рівень практичної навченості під час проведення експериментів. На уроці вчитель, що працює над проблемою: «Впровадження у навчання хімії інтегральної педагогічної технології», використала мультимедійні презентації та навчальний міні – фільм, що стало окрасою уроку та сприяло кращій пізнавальності навчальної інформації. Учні на уроці були активні і щиро зацікавлені. Методичний коментар до відвіданого уроку зробили вчителі Ярема Л.П., Бриндас Г.М., Порохнавець О.Я., Бесага Р.М., Шпирка Т.В., Станкевич І.В. та заступник директора з виховної роботи - Давидюк Н.З. Вчителі також заслухали доповідь: «Розвиток здоров’язберігаючої компетентності на уроках біології у 9-ому класі» (з досвіду роботи Порохнавець О.Я.) та ознайомилися з методичною розробкою творчої майстерні вчителів хімії Львівської області (доповідач - учасник творчої майстерні Осовська Л.В.).


27 лютого 2014 року

На базі СЗШ I-III ступенів села Чернилява 24 лютого 2014 року відбулось методичне засідання вчителі біології та основ здоров’я Яворівського округу №1. Вчителі мали змогу відвідати урок у 7 класі на тему «Різноманітність голонасінних рослин», який провела вчитель біології Гунькало Д.С. Вчитель основ здоров’я Гарбуз Г.Д. поділилась з присутніми досвідом роботи щодо викладання предмета та презентувала уроку у 6 класі на тему «Пожежна безпека».


27 лютого 2014 року

24 лютого 2014 року в НВК «СЗШ І-ІІІ ст. –ДНЗ» с. Великополе відбулося третє засідання окружної методичної комісії вчителів природничого циклу Івано-Франкового освітнього округу. Відкритий урок з біології у 7 класі на тему: «Різноманітність голосінних» проводила вчитель ІІ кваліфікаційної категорії Божик Іванна Василівна. Тип уроку – урок-подорож. Усі учні «придбали квитки» і протягом подорожі кожен мав можливість на згадку купити собі сувеніри у вигляді балів за кожну правильну відповідь. Цікавої інформації учні отримали дуже багато. На уроці демонструвалися фото слайди під музичний супровід. Таблиця, яку кожний самостійно заповнював і відповідно вчитель за це давав учневі винагороду, була доповненням до багажа туриста. Девізом уроку став вислів: «Мислити швидко – відповідати правильно!», а форму уроку підсилювали слова: «Знати, вміти, берегти». Результативність такого уроку була досить високою. На наступному уроці вчитель разом з учнями запропонували нашій увазі навчально-виховний захід на тему: «Доля планети у наших руках». Учні демонстрували глибокий екологічно-виховний зміст заходу, свою артистичність, щирість і впевненість у тому, що вони пропагували і стверджували. Це любов до рідного краю, його природи і занепокоєння про його майбутнє.


 

21 лютого 2014 року

19 лютого 2014 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 м. Новояворівська відбулося засідання школи педагогічної майстерності учителів географії та основ економіки (керівник Гуменюк С.М.). У засіданні взяли участь молоді вчителі зі своїм наставником Костів Г.М. та досвідчені педагоги району. Учасники відвідали урок у 9 класі з теми: «Соціальна сфера України», проведений вчителем Дяків Л.О. Урок відзначався цікавістю, новизною ідей, використані ІКТ, різноманітні форми і методи роботи. Гостем уроку була провідний спеціаліст ЯНПП Галина Рось, яка познайомила усіх присутніх з рекреаційними куточками Яворівщини. Методичними рекомендаціями щодо розв’язування задач на уроках економіки при вивченні теми «Підприємницький дохід», поділилася вчитель Циреннікова Л.М. та провела майстер-клас з розв’язування різноманітних задач економічного характеру. Вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Новояворівська Процик М.П. презентувала власний досвід роботи з питань екологічного виховання школярів під час уроків та в позаурочний час. Її виступ викликав дискусію серед учасників засідання щодо виховного процесу школярів спільними зусиллями школи, сім’ї, суспільства і держави в цілому. Фотоальбом


20 лютого 2014 року

17 лютого 2014 року у СЗШ І- ІІІ ст. ім. І.Франка смт.Івано – Франкове відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів хімії Івано – Франкового освітнього округу. Тема засідання: «Методи та прийоми розвитку мотиваційної сфери учнів як засіб удосконалення сучасного уроку». Вчителі відвідали відкритий урок «Шкідливий вплив алкоголю на організм людини» (11 клас, рівень стандарту, вчитель Окулова О.В.). Після обговорення уроку відбувся обмін думками з приводу застосування прийомів та методів активізації пізнавальної діяльності учнів. Була також представлена доповідь на тему «Використання інформаційних технологій при викладанні хімії» (вчитель Кучма Л.Я.).


19 лютого 2014 року

17 лютого 2014 року на базі СЗШ І-ІІ ст. с. Дацьки відбулося чергове засідання окружної методичної комісії вчителів біології та хімії Немирівського освітнього округу. Учитель М.М. Кузьмич представила для присутніх відкритий урок-подорож з біології у 8 класі на тему: «Різноманітність земноводних. Роль земноводних у екосистемах, їх значення для людини. Охорона земноводних», який провела з використанням інформаційно-комунікаційних технологій


19 лютого 2014 року

17 лютого 2014 року у СЗШ І-ІІ ст. с. Воля-Добростанська відбулося планове засідання окружної методичної комісії вчителів основ здоров'я Новояворівського освітнього округу №2 з методичним центром при СЗШ І-ІІІ ст. №1 м. Новояворівська. В рамках засідання голова методичної комісії О.О. Салабай презентувала власний досвід роботи. На високому рівні провела відкритий урок на тему "Соціальна небезпека інфекційних захворювань" (5 клас) та виховний захід "Діти проти СНІДу" у формі музично-театральної композиції (9 клас). На відкритому уроці доречним був виступ практичного психолога школи Яремія Івана Петровича, який також працює молодим вчителем основ здоров'я в СЗШ І-ІІ ст. с. Молошковичі. Педагоги округу взяли участь в обговоренні відкритого уроку та заходу, ознайомилися з новинками методичної літератури з предмета.


18 лютого 2014 року

17 лютого 2014 року у СЗШ І-ІІІ ст. с. Рогізно відбулося засідання школи молодого вчителя світової літератури (керівник Сабат Ю.І.) та окружної методичної комісії Яворівського освітнього округу №2 (керівник Соболєва Т.О.) Учасники заходу відвідали урок у 5 класі на тему: «Творити добро та примножувати радість – головне завдання кожного» (за твором Елеанор Портер «Полліанна») (вчитель Людкевич І.П.); взяли участь у тренінгу «Від розвитку особистості вчителя до розвитку особистості учня» (практичний психолог Линда Н.М.); побували у шкільному краєзнавчому музеї (зав. Михальчук М.В.). У роботі засідання взяла участь методист методичного кабінету Майхер О.М.


18 лютого 2014 року

17 лютого 2014р., на базі СЗШ І-ІІІ ступенів № 2 м. Нововорівська, відбулося засідання районної школи молодого психолога і соціального педагога на тему «Розвиток комунікативних умінь та навичок педагогів», на якому висвітлювалося питання про співпрацю практичного психолога і соціального педагога з педагогічними працівниками. Наполова Л.В., практичний психолог СЗШ І-ІІІ ст.. с. Вербляни провела тренінг з присутніми, на якому ознайомила з новітніми технологіями щодо проведення психолого – педагогічного семінару з вчителями. Стадник О.В. відзначила важливість врахування у педагогічному спілкуванні вербальних та невербальних методів комунікацій. Також на засіданні розглянуто організаційні питання про надання методичних рекомендацій соціальним педагогам і практичним психологам. Янчишин С.Я. ознайомила молодих спеціалістів з принципами організації роботи з дітьми пільгових категорій. Пелиньо Т.Б., практичний психолог СЗШ І – І ст.. с Старий Яр, наголосила на правильності оформлення статистичного та аналітичного звітів працівниками психологічної служби.


17 лютого 2014 року

У п’ятницю, 14 лютого 2014 року, в СЗШ І-ІІІ ступенів смт. Шкло відбулося кущове засідання вчителів інформатики, фізики та математики. Вчитель інформатики Романна Прус провела відкритий урок у 2 В класі на тему: «Алгоритм у нашому житті». Учні показали високий рівень володіння предметом «Сходинки до інформатики». Учитель підібрала відповідні методи роботи з дітьми, адже цей предмет – це нововведення у початковій школі.


17 лютого 2014 року

17 лютого 2014 року в СЗШ I-III ст. ім. Р.Шухевича смт.Краковець відбулося третє засідання окружної методичної комісії вчителів біології Краковецького освітнього округу (керівник С.М.Гангур). Педагоги відвідали відкритий урок у 7 класі на тему: «Відділ Голонасінні. Їх різноманітність і значення в природі та житті людини», який провела С.М.Гангур. При обговоренні уроку біологи відзначили високий методичний рівень його проведення. З доповіддю «Використання кімнатних рослин на уроках біології» виступила вчитель біології СЗШ I-III ст. с.Любині Н.Ф.Купновицька. На засіданні також розглядалося питання методики проведення тематичного оцінювання навчальних досягнень учнів з біології (методичне досьє вчителя «СЗШ I-IIст.» - ДНЗ с.Свидниця Л.М.Пашко). Підсумок засідання підвела керівник окружної методичної комісії С.М.Гангур.


17 лютого 2014 року

З метою розвитку педагогічної творчості, поширення передового педагогічного досвіду, підвищення рівня професійної компетентності молодих колег у НВК « СЗШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ» с. Дрогомишль заступником директора з навчально – виховної роботи Тарабань Н. М. з 10 по 17 лютого організовано та проведено Тиждень педагогічної майстерності « Урок – завжди пошук». Впродовж тижня молоді вчителі відвідали уроки у вчителів – наставників: урок української літератури у 9 класі « Значення творчості Т. Шевченка. Вшанування пам’яті поета» (вчитель Семеряк І.П.), урок історії в 7 класі « Монгольська навала на українські землі» (вчитель Дзвоник О.Я.), урок української мови у 3 класі « Практичне ознайомлення з відмінками іменників ( назви відмінків, відмінкові закінчення)» ( вчитель Грабовська Л.Л.), урок природознавства у 5 класі « Вода на Землі. Властивості води. Три стани води. Кругообіг води» ( Герасим О.П.). Практичний психолог Волян С.П. провела психолого - педагогічний тренінг з педагогами – наставниками та молодими вчителями « Конфлікти в освіті. Шкільна медіація».


6 лютого 2014 року

5 лютого у Любинській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів початкових класів (керівник Пирожак Н.Я.) Присутні відвідали урок математики у 2-му класі, який провела Дутко Є.В. (спеціаліст вищої категорії, стаж роботи 39 років) на тему: «Дії з іменованими числами (величинами). Складання задач на дві дії зі схемою розв’язання». В процесі обговорення методист РМК Балух Л.М. відзначила високу ефективність уроку, а всі присутні висловили свої думки щодо доцільності обраних форм і методів навчання. Вчителі провели круглий стіл, обмінявшись досвідом щодо оцінювання та контролю навчальних досягнень учнів початкових класів .


5 лютого 2014 року

3 лютого 2014 року в СЗШ І-ІІ ст. с. Коханівка відбулося третє засідання окружної методичної комісії вчителів хімії Краковецького освітнього округу (керівник Кульматицька Л.Б.). Присутні відвідали урок хімії у 7 класі, який провела Маковецька Р.М. на тему: «Узагальнення та систематизація знань з теми «Початкові хімічні поняття». В процесі обговорення педагоги відзначили високу ефективність уроку, доцільність обраних форм і методів навчання. Кульматицька Л.Б. поділилася з колегами досвідом «Розв’язування розрахункових задач практичного спрямування на уроках хімії». Завершилося засідання інтелектуальним мікрофоном з питання «Удосконалення системи оцінювання знань».


4 лютого 2014 року

3 лютого 2014 року в СЗШ I-III ст. с.Глиниці відбулося засідання окружної комісії вчителів світової літератури Краковецького освітнього округу ( керівник Валах І. В.). Вчителі відвідали та обговорили урок у 5 класі за темою «Марк Твен « Пригоди Тома Сойєра». Том Сойєр і Гек Фінн ». (вчитель Остапчук Н. С.) А також педагоги округу прослухали лекцію «Використання інформаційно- комунікаційних технологій на уроках світової літератури) та повідомлення « Портфоліо як новий елемент у формуванні самостійності та самосвідомості вчителя». Вони мали змогу переглянути портфоліо своїх колег та обмінятись думками.


 

29 січня 2014 року

27 січня 2014 року відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів хімії Яворівського освітнього округу №1 при гімназії імені Осипа Маковея м. Яворова (керівник Глущенко У.О.). Педагоги відвідали та проаналізували урок-дослідження «Властивості нітритів та нітратів. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах», який провела Хомечко Ярослава Дмитрівна в 10 класі. Присутні відмітили ефективність групової роботи для досягнення мети даного уроку. З доповідями «Інформаційно-пізнавальні задачі як засіб формування інформаційної компетентності учнів» та «Досвід застосування задач-малюнків з хімії в 7 – 8 класах» виступили вчителі даного округу. У засіданні взяла участь методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської райдержадміністрації О. Флис.


 

22 січня 2014 року

21. 01 2014 у Яворівському районному Центрі дитячої та юнацької творчості відбулося методичне об’єднання керівників гуртків на засіданні якого розглядалися питання проведеннясучасного заняття та використання у навчально-виховномупроцесі нових форм та методів роботи. Педагоги закладу поділилися власним набутим досвідом та опрацювали новинки психолого–педагогічної літератури.


 

11 грудня 2013 року

10 січня 2014 на базі СЗШ І-ІІІ ст. №3 ім. Т. Г. Шевченка відбулося засідання творчої групи вчителів фізики під керівництвом методиста методичного кабінету Романик Г. В. та Бісика Б. М., учителя фізики СЗШ І-ІІІ ст. №3 ім. Т. Г. Шевченка м. Яворова. Результатом роботи групи буде видання посібника «Дидактичний супровід системи контролю знань з фізики (11 клас, рівень стандарт)». Особливістю посібника є те, що автори пропонують різноманітні завдання, диференційовані за рівнями складності, для учнів з різним рівнем підготовки. Інша особливість — це наявність відповідей до завдань, що значно полегшить роботу вчителя. Посібник укладено за чинною програмою для загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженою МОН України.


 

25грудня 2013 року

25 грудня 2013 року відбулося чергове засідання окружної методичної комісії вчителів основ здоров’я Краковецького освітнього округу на базі СЗШ І-ІІ ст. с. Коханівка (керівник Качмар П.І.). Педагоги відвідали відкритий урок-тренінг у 7 класі «Ми за здоровий спосіб життя!», який провів Чолач М.О., використовуючи інформаційно-комунікаційні технології, наочні зображення, роздатковий матеріал. Відбулася також бесіда за круглим столом «Шляхи підвищення ефективності уроків основ здоров’я». Учителі активно долучилися до обговорення та поділилися досвідом роботи і новинками методичної літератури.


 

23 грудня 2013 року

23 грудня 2013 року в СЗШ І-ІІІ ступенів смт. Немирів відбулося чергове засідання окружної методичної комісії вчителів біології та хімії Немирівського освітнього округу. Учитель біології Гавловська Л.Т. провела для присутніх відкритий урок у 9-Б класі з біології на тему: «Будова, функції та хвороби похідних шкіри». Урок був проведений з використанням віртуальної лабораторії та інформаційно-комунікаційних технологій. Педагоги змогли ознайомитися з матеріальною базою кабінету біології та із використанням мікроскопів, луп, препарувальних препаратів під час виконання лабораторної роботи.


 

23 грудня 2013 року

23 грудня 2013 року в СЗШ І-ІІ ст. с. Коханівка відбулося друге засідання окружної методичної комісії вчителів біології Краковецького освітнього округу (керівник Гангур С.М.). Педагоги округу відвідали відкритий урок "Відділ Мохоподібні. Загальна характеристика" у 7 класі, який провів Ваник Г.І.. Шляхом самоаналізу і аналізу уроку, присутні відзначили високий рівень його проведення. З доповіддю «Робота з обдарованими дітьми. Підготовка учнів до олімпіади» виступила вчитель біології СЗШ І-ІІІ ст. с. Любині Никіль Н.І.. Учителі біології окружної комісії також ознайомилися з новинками біологічної преси та методичної літератури. Підсумок засідання підвела керівник ОМК Гангур С.М.


 

23 грудня 2013 року

23 грудня 2013 року при методичному центрі НВК "СЗШ ІІ ст. - ліцей" м. Новояворівська відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів природничого циклу Новояворівського округу №1. Вході засідання проведено семінар «Розв'язування розрахункових задач, як фактор підвищення ефективності знань з хімії та біології» на основі уроку «Узагальнення та систематизація знань з теми "Спирти і феноли" в 11 класі» (учитель Бориславський О.А.) та інтелектуальний зоологічний турнір між учнями 8 - х класів з теми «Наші знайомі безхребетні» (учитель Бабій Л.І.), на основі якого обговорено розвиток індивідуальних творчих здібностей учнів на уроках хімії, біології та екології. Фотоальбом


 

17 грудня 2013 року

17 грудня 2013 року СЗШ І-ІІІ ст№3 м.Яворова відбулося засідання предметної комісії вчителів 1-х класів. Вчитель Меньок О.М.провела відкритий урок у 1-А класі з математики на тему «Знаходження невідомого доданка». Першокласники разом з героями мультфільму «Маша і Ведмідь» розрізняли геометричні фігури, ілюстрували дію віднімання за допомогою рисунків, схем, вимірювали довжини відрізків. Члени методичної комісії позитивно оцінили роботу вчителя та учнів. Вчителем Діхтяр Л.Я. було представлено презентацію «Яким має бути сучасний вчитель за педагогікою В.Сухомлинського.»


17 грудня 2013 року

17грудня 2013 року у СЗШ І-ІІІ ст.с.Любині відбулося засідання школи становлення молодого вчителя історії. Вчитель Саракула Світлана Ярославівна поділилася досвідом роботи використання кабінету історії у навчально-виховному процесі та методичними матеріалами, які зібрані та систематизовані у папках. Молоді педагоги мали змогу переглянути літературно-музичну композицію «Тихі зорі вічної пам’яті». Наступним етапом засідання було відвідання криївки. Світлана Ярославівна, яка зібрала цікавий матеріал на конкурс «Я з повстанського ролду!», цікаво та змістовно провела екскурсію місцями бойових місць воїнів УПА навколишніх сіл. На кладовищі у с.Бунів, де похований Юрій Липа та загиблі воїни УПА, директор місцевої школи Юрій Больбан зробив екскурс у ці часи, коли відбувалися героїчні події. Молоді педагоги з вдячністю відгукувалися про проведені заходи. Методист методкабінету І.Меленчук підвела підсумки заходів та запропонувала вчителям брати участь у конкурсах «Я з повстанського роду!» Фотоальбом


16 грудня 2013 року у СЗШ І-ІІІ ст. с. Бірки відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів біології Івано – Франкового освітнього округу (керівник Тиховська Д.І.). Учитель Ляховець Оксана Іллівна провела відкритий урок на тему: «Хвороби органів дихання» та виховний захід на тему: «Кинь курити сьогодні!». Епіграфом для цих заходів було висловлювання німецького філософа А. Шопенгауера «Воістину здоровий жебрак – щасливіший від хворого короля». Слід відмітити, що ці заходи логічно доповнювали один одного. Педагоги округу відзначили важливість даної теми та досягнення поставленої мети уроку.


 

17 грудня 2013 року

16 грудня 2013 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. №3 ім. Т.Г. Шевченка м. Яворова відбулось друге засідання творчої групи вчителів основ здоров’я. Учасники засідання поділилися досвідом роботи з теми: «Урок-тренінг як ефективна форма передачі знань та формування навичок здорового способу життя учнів». Було розглянуто: методику проведення виховних заходів, батьківських зборів, педрад у формі тренінгів; актуальність міжпредметних зв'язків на уроках основ здоров’я, яка обумовлена сучасним рівнем розвитку науки. Проведено анкетування учасників творчої групи: «Особливості роботи педагогічного колективу над науково-методичною проблемою».


 

12 грудня 2013 року

12 грудня 2013 року на базі СЗШ І-ІІІ ступенів №1 м. Новояворівська відбулася позапланова нарада вчителів основ здоров’я. Методист методичного кабінету О.Флис ознайомила присутніх педагогів із інформаційно-методичними матеріалами.


 

11 грудня 2013 року

11 грудня 2013 року на базі СЗШ І – ІІІ ступенів №2 м. Новояворівська (директор школи Вань Г. Н.) відбулося засідання районної школи молодого вчителя української мови та літератури «Як много важить слово». Учасники заходу мали можливість відвідати й проаналізувати уроки української літератури в 5 класі з теми: « В. Симоненко «Цар Плаксій і Лоскотрон» (учитель Романчишин Г. Г.) та у 7 класі - « Морально – етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних. Образ Климка (за повістю Г. Тютюника «Климко» (учитель Фульмес Л. І.). Практичним психологом НВК «СЗШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ» с. Рясне – Руське Артемович О. Б. було проведено інтегрований практикум «Креативність – невід’ємна складова особистості сучасного вчителя». У засіданні взяла участь методист методичного кабінету М. Пономарьова, яка дала слушні поради молодим учителям – словесникам.


11 грудня 2013 року відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів образотворчого мистецтва Івано – Франкового освітнього округу в СЗШ І-ІІ ступенів с. Мальчиці . Вчитель Мота Оксана Йосипівнф провела відкритий урок «Дерево життя (петриківський розпис) » у 5 класі. Після аналізу та самоаналізу уроку, педагоги обмінялися думками щодо застосування нестандартних форм навчання при викладанні образотворчого мистецтва.


10 грудня 2013 року

10 грудня у СЗШ І-ІІІ ступенів №2 м.Новояворівська відбулося засідання методичного об’єднання вчителів історії за участю методиста відділу освіти Меленчук І.Б. Згідно з планом роботи вчитель історії Попик І.Р. провела відкритий урок у 9 класі за темою «Утворення Кирило-Мефодіївського братства. Місце Т.Шевченка в українському національному відродженні». Після уроку відбулося обговорення, де було відзначено різноманітність форм та методів викладання історії вчителем, виховання у дев’ятикласників почуття патріотизму, любові до рідної землі. Наступним питанням засідання був аналіз результатів І та ІІ етапів предметної олімпіади. Меленчук І.Б. підбила підсумки методичного об’єднання. Фотоальбом


4 грудня 2013 року

9 грудня 2013 року в НВК «СЗШ І-ІІ ст. –ДНЗ» с. Свидниця відбулося чергове засідання окружної методичної комісії вчителів хімії Краковецького освітнього округу (керівник Кульматицька Л.Б.). Учасники засідання відвідали відкритий урок «Масова частка елемента у речовині» у 7 –му класі, який провела вчитель Пашко Любов Михайлівна. Аналіз уроку відбувся у формі інтерактивного методу «Мікрофон». З доповіддю «Сучасний урок: проектування, реалізація та аналіз результатів навченості учнів» виступила вчитель Никіль Н.І., а педагог Маковецька Р.М. поділилася з учасниками засідання своїм досвідом підготовки учнів до предметної олімпіади з хімії.


 

9 грудня 2013 року

9 грудня 2013 року в СЗШ І-ІІІ ступенів №2 м. Яворова відбулося спільне засідання методичної комісії вчителів хімії Яворівського освітнього округу №1 та школи адаптації молодих педагогів у складі Флис О.Г., Глущенко У.О., Фітя Я.А., Борис О.М., Мигаль Н.П., Хомечко Я.Д., Левицької Л.В., Пелиньо О.Ю., Фульмес Я.В., Хімки М.С., Жаднової О.С., Гуцової Л.Р., Зелінської М.І.,Покори В.М., Карпи М.В. Учителі відвідали відкритий урок узагальнення знань у 8 класі на тему «Оксиди. Кислоти. Основи. Солі», який відбувся з використанням інноваційних технологій, а саме інтерактивної дошки Smart Board, групової форми роботи, новітнього виду контролю знань із застосуванням персональних учнівських нетбуків та програми classroom management. Методист методичного кабінету Флис О.Г. відзначила надзвичайно високий рівень організації навчального процесу, вміле конструювання усіх етапів уроку, високу мотивацію, використання міжпредметних зв’язків та доброзичливу атмосферу, що панувала на уроці. Фітьо Я.А. відзначив, що Уляна Олександрівна – це творчий педагог, яка постійно йде у ногу із вимогами часу, є прикладом для наслідування усім педагогам: і досвідченим, і новопризначеним молодим учителям. Борис О.М. зазначила, що відвіданий урок – це урок майбутнього, де новітні технології допомагають удосконалювати структуру сучасного уроку. Здоров’я, творчого натхнення та успіхів побажали Уляні Олександрівні усі педагоги.


 

9 грудня 2013 року

9 грудня 2013 року відбулося друге засідання окружної методичної комісії вчителів основ здоров’я Немирівського освітнього округу( керівник Мисько І.П.). Координатори Шкіл сприяння здоров’я :Круцько Оксана Вікторівна та Мисько Ірина Петрівна презентували матеріали з досвіду роботи. Кузьмич Марія Миколаївна виступила з доповіддю на тему «Біологічні аспекти впливу роботи за комп’ютером на фізичний розвиток підлітків». Всі учасники засідання приймали активну участь в обговоренні питання: «Школа сприяння здоров’ю: мода чи веління часу?».


4 грудня 2013 року

4 грудня 2013 року на базі гімназії імені Осипа Маковея м. Яворова відбулося чергове засідання окружної методичної комісії вчителів основ здоров’я Яворівського освітнього округу №1. Учитель Слюсар Галина Богданівна провела виховний захід "Знати ,щоб уникнути" з учнями факультативного заняття "Захисти себе від ВІЛ", присвячений Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом. Фотоальбом


4 грудня 2013 року відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів географії і природознавства Новояворівського освітнього округу №2 на тему « Використання креативного мислення на уроках географії і природознавства» . Вчитель Процик Марія Петрівна провела відкритий урок «Вулканізм. Вулкани» у 6 класі. Молодий вчитель Ірза Оксана Миколаївна провела виховний захід на тему «Україно моя, ти одна, як життя». Після самоаналізу і аналізу уроку й заходу педагоги обговорили роль креативного мислення у навчанні. Кіндрат Ірина Володимирівна виступила з доповіддю на тему «Використання креативного мислення в інтерактивному навчанні на уроках географії і природознавства» Кожен з учасників засідання почерпнув для себе чимало корисного та цікавого. Фотоальбом


 

2 грудня 2013 року

2 грудня 2013 року на базі СЗШ І-ІІІ ступенів смт. Шкло відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів біології, хімії та основ здоров’я при методичному центрі СЗШ І-ІІІ ступенів смт. Шкло Новояворівського освітнього округу №2 (керівник Марків З.А.). Педагоги округу відвідали та обговорили відкритий урок у 8-В класі на тему «Фізичні та хімічні властивості основ», який провела учитель хімії Серафим Л.Г.. Учасники методоб`єднання були присутні на виховному заході «СНІД стосується кожного», який підготувала Марків З.А., учитель біології, хімії та основ здоров’я і переглянули відео до Міжнародного Дня боротьби зі СНІДом, який представила Прус Р.С.. Перед учасниками методичного об’єднання виступила учитель біології Грет Л.П. з доповіддю на тему «Актуалізація пізнавальної діяльності на уроках біології». Підсумок засідання підвела заступник директора з навчально-виховної роботи Дацко Л.В..


 

4 грудня 2013 року

2 грудня 2013 року відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів біології та хімії Немирівського освітнього округу при СЗШ І-ІІІ ступенів смт. Немирів. Учитель хімії Назарова З.С. провела для присутніх відкритий урок у 8 класі на тему: «Хлоридна кислота». Педагоги змогли ознайомитися з матеріальною базою кабінету хімії.


 

2 грудня 2013 року

2 грудня 2013 р. відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів основ здоров'я при методичному центрі СЗШ І-ІІІ ст. №1 м. Новояворівська Новояворівського освітнього округу №2 (керівник Салабай О.О.). Педагоги округу відвідали відкритий урок у 5 класі на тему "Хочеш бути здоровим - рухайся", який провела вчитель Лило Оксана Михайлівна. Урок був проведений на високому методичному рівні. Свої позитивні відгуки висловила методист методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Яворівської райдержадміністрації Флис О.Г. та директор СЗШ І-ІІІ ст. №1 м. Новояворівська Кулагіна Л.М. Фотоальбом


 

26 листопада 2013 року

26 листопада 2013 року в приміщенні актового залу СЗШ І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка методистом методичного кабінету Лазорко О.В. була проведена інформаційно-методична нарада вчителів правознавства загальноосвітніх навчальних закладів району з питання нових підходів, тенденцій та перспектив освітньої галузі «Суспільствознавство» державного стандарту базової і повної освіти, змін у законодавстві України та підготовки до ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з правознавства.


25листопада 2013 року

25 листопада 2013 року у СЗШ І - ІІІ ст. № 1 м. Новояворівська відбулося спільне засідання ОМК (керівник Харламова О.О.) та школи молодого вчителя біології (керівник Порохнавець О.Я.). Перед засіданням члени ОМК та молоді вчителі району відвідали відкритий урок на тему "Плоди" у 7-В класі. Учитель СЗШ І - ІІІ ст. № 1 м. Новояворівська Козакул Наталія Михайлівна провела його на високому методичному рівні, використовуючи різноманітні форми та методи організації навчання, а саме: елементи гри, бесіда, змагання, наочність у вигляді комп'ютерної презентації, фрагментів науково-популярних фільмів, справжніх плодів. Засідання ОМК та школи молодого учителя розпочалося із обговорення відкритого уроку. Колеги високо оцінили його рівень та професійні якості учителя Козакул Н. М. З доповіддю, що супроводжувалася мультимедійною презентацією, «Проектні технології як засіб підвищення мотивації та інтересу учнів до навчання?» (про доцільність використання проектних методів на уроках природознавства і біології в 5-7-х класах) виступила вчитель біології СЗШ І - ІІІ ст. № 1 м. Новояворівська Газда Л. З. Фотоальбом


 

26 листопада 2013 року

25 листопада 2013 року відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів хімії Івано – Франкового освітнього округу на тему «Застосування сучасних освітніх технологій на уроках хімії». Засідання проходило у НВК «СЗШ – І-ІІІ ст. – ДНЗ» с. Рясне – Руське. Вчитель Демчишин Світлана Володимирівна провела відкритий урок «Фізичні та хімічні явища» у 7 класі. Після аналізу та самоаналізу уроку, педагоги обмінялися думками щодо застосування нестандартних форм навчання при викладанні хімії. Мисько Ольга Василівна – вчитель цієї ж школи виступила з доповіддю на тему «Класифікація нестандартних уроків та їх практичне застосування». Учитель хімії Окулова Оксана Володимирівна (СЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Франка смт. Івано – Франкове) представила презентацію інтегрованого уроку «Органічні сполуки як компоненти їжі. Раціональне харчування» (хімія – англійська мова). Всі учасники засідання приймали активну участь в роботі , чимало корисного почерпнули для себе і молоді і досвідчені вчителі.


25листопада 2013 року

25 листопада 2013 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. с. Наконечне І відбулося засідання окружної методичної комісії Яворівського освітнього округу №2 при СЗШ І-ІІІ ст. №3 ім. Тараса Шевченка м. Яворова (керівник Ремешило Ігор Петрович). Педагоги округу відвідали відкритий урок у 7 класі «Фізичні та хімічні явища», а також виховний захід «Посвята в хіміки», що були проведені учителем-методистом Щирбою Ярославою Іванівною. Підсумок засідання підвели методист методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Яворівської райдержадміністрації Флис Оксана Григорівна та директор СЗШ І-ІІІ ст. с. Наконечне І Дорош Михайло Петрович. Фотоальбом


 

22 листопада 2013 року

22 листопада 2013 року відбулося друге засідання окружної методичної комісії вчителів біології та хімії Немирівського освітнього округу в СЗШ І-ІІІ ступенів с.Середкевичі. Учасники засідання ознайомилися та обговорили основні вимоги до побудови і змісту Інструкції з безпеки під час проведення лабораторних і практичних робіт на уроках біології і хімії. Присутні відвідали відкритий урок у 9 класі на тему: «Захворювання органів дихання та їх профілактика» (вчитель біології Чопек О.Я.).


 

20 листопада 2013 року

20 листопада 2013 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. с. Наконечне І відбулося друге засідання предметної комісії вчителів географії Яворівського освітнього округу №2 (керівник Гринчак С. Ю.) та заняття школи становлення молодого вчителя географії (керівник Костів Г. М.) «З любові до рідного краю, матері-землі починається людина», такими словами розпочала засідання вчитель-методист СЗШ І-ІІІ ст. с. Наконечне І Степанія Іванівна Зубач. Вона поділилася з учасниками власним досвідом педагогічної діяльності, творчими доробками на тему: « Використання краєзнавчої роботи на уроках географії.» Разом з вчителем географії СЗШ І-ІІІ ст. с. Наконечне І Мар’яною Василівною Жерухою презентувала спільний краєзнавчий нарис – дослідження на тему: «Наконечне – моє рідне село». Учні даної школи супроводжували презентацію власними віршами, піснями та оповіданнями. Лисак Софія та Гдуля Вікторія, учениці 6 класу провели для присутніх змістовну екскурсію у шкільному краєзнавчому музеї. На засіданні також були розглянуті проблемні питання, які виникають у педагогічній діяльності молодих вчителів. Вчитель географії НВК «СЗШ ІІ ступенів – ліцей» м. Новояворівська Галина Михайлівна Костів провела практичне заняття – тренінг на тему: «Використання картографічних матеріалів під час проведення практичних робіт з географії.» Фотоальбом


 

18 листопада 2013 року

18 листопада 2013 року у гімназії ім. Осипа Маковея м. Яворова відбулося друге засідання творчої групи вчителів біології. На ньому педагоги обговорили завдання моніторингу якості загальної середньої освіти з біології для 10 класу та особливості їх перевірки. Вчителі-біологи поділилися педагогічними знахідками, обговорили шляхи розв’язання проблеми недостатнього забезпечення наочністю. Також було опрацьовано проблему організації дослідницької роботи на уроках біології як основу проектної технології навчання. Із доповідями виступили Бабій Л.І. (учитель НВК «СЗШ ІІ ст. – ліцей» м. Новояворівська) та Лаба Г.І. ( учитель СЗШ І-ІІІ ст. смт. Шкло).


20 листопада 2013 року

20 листопада 2013 року на базі СЗШ І-ІІІ ступенів № 3 м.Новояворівська було проведено засідання творчої групи заступників директорів, які відповідають за супровід виховної роботи, на тему: «Інтерактивність у виховному процесі». Каліцінська Г.М., методист методичного кабінету, ознайомила присутніх з планом роботи творчої групи, акцентувала увагу на інноваційних технологіях виховання. Юнко Н.А., керівник творчої групи, виступила із презентацією на тему: «Використання інноваційних технологій у виховному процесі закладу». Для присутніх було проведено тренінг на тему: «П’ять сходинок інновацій». Члени творчої групи внесли пропозиції до плану роботи та затвердили його. Фотоальбом


18 листопада 2013 року

18 листопада 2013 року на базі СЗШ І-ІІ ступенів с. Залужжя відбулося засідання окружної методичної комісії вчителів біології Яворівського освітнього округу №1 з методичним центром при СЗШ І-ІІІ ст. №2 м. Яворова. Учителем біології Левицькою Людмилою Володимирівною було проведено урок - узагальнення знань учнів 9 класу з теми «Кров. Кровообіг. Лімфа. Лімфообіг.» Були обговорені питання, які цікавили вчителів основ здоров’я. Переглянуто стінгазету на тему « Я 20 років думав, а вам здається – отак, раз і готово…»(присвячену Д.І. Менделєєву). Фотоальбом


11 листопада 2013 року

11 листопада 2013 року у СЗШ І-ІІ ступенів с. Наконечне ІІ відбулося засідання окружної предметної комісії вчителів біології та основ здоров’я ( керівник Гула Н.В.) Присутні педагоги відвідали урок – подорож у 9 класі «Пошуки еліксиру життя » на тему: Органи кровообігу: серце і судини. Будова і функції серця (учитель біології Новосад Л.Б.). А також Леся Богданівна для учнів 8 класу провела тренінг «Ми за здоровий спосіб життя» та ознайомила усіх присутніх з досвідом роботи з проблеми «Використання новітніх освітніх технологій на уроках біології ». Фотоальбом


28 жовтня 2013 року

28 жовтня 2013 року методичний кабінет управління освіти, молоді та спорту Яворівської районної держадміністрації провів спільне засідання районної школи становлення новопризначених директорів, заступників директорів з навчально-виховної роботи та резерву керівних кадрів з теми «Методика проведення педагогічної ради в загальноосвітньому навчальному закладі». Директор СЗШ І-ІІІ ступенів №3 імені Т.Г. Шевченка м.Яворова Кунанець В.Г., який очолює районну школу молодого керівника, виступив з доповіддю та презентацією з даної проблеми і поділився власним досвідом. Завідувач методичного кабінету Фірчук О.М. зосередила увагу слухачів на методах підвищення ефективності управлінської діяльності. Детальніше
Фотоальбом


22 жовтня 2013 року

22 жовтня 2013 на базі СЗШ І-ІІ ступенів с.Залужжя відбулося засідання предметної комісії вчителів початкових класів (3) Яворівського освітнього округу № 1. Вчителем початкових класів Білецькою Оксаною Іванівною було проведено відкритий урок з української мови на тему «Спостереження за вживанням антонімів у прислів’ях. Підсумок по темі «Слово. Значення слова»». Фотоальбом


21 жовтня 2013 року у СЗШ І – ІІІ ступеня імені Івана Франка відбулося засідання методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів Івано – Франківського освітнього округу , за темою : «Адаптація п’ятикласників до навчання у середній школі» Про актуальність проблеми розповіла методист методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Яворівської райдержадміністрації Стадник О.В. Ізб’янська Світлана Афанасівна – практичний психолог шкіл поділилася досвідом роботи з батьками та педагогами у вигляді презентацій «Адаптація п’ятикласників до навчання у середній школі», «Труднощі процесу адаптації» та провела заняття з елементами тренінгу для учнів 5 класу на тему: « Впевненість – запорука успіху». Голова методичної комісії практичний психолог Артимович Оксана Богданівна запросила всіх учасників засідання поділитися досвідом роботи по даній тематиці. Працівники психологічної служби наголосили на необхідності проведення психолого – педагогічного семінару для вчителів, щодо адаптації п’ятикласників до нових умов навчання при переході з початкової ланки у середню та враховувати всім учасникам навчально – виховного процесу рекомендації психолога. Матеріали заняття всі учасники отримали на електронних носіях. Фотоколаж


21 жовтня 2013 року

21 жовтня 2013 року відбулося засідання методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів Яворівського освітнього округу № 2 на базі НВК «СЗШ І-ІІ ст. – ДНЗ» с.Оселя. Практичний психолог О.Р.Шуліга та соціальний педагог Н.В.Ілечко провели батьківські збори з елементами тренінгу на тему: «Навчання конструктивному спілкуванню батьків і дітей». Соціальний педагог Н.В.Ілечко розповіла про виховання в сім’ї , яке відбувається постійно, і в основі його лежить особистий приклад поведінки батьків, культура їх взаємовідносин та ставлення до інших, а однією з найважливіших умов успішного виховання є любов до дитини. Практичний психолог О.Р.Шуліга провела із батьками різноманітні вправи, які допомогли батькам краще зрозуміти потреби дітей і ставитися до них уважно та з повагою.


18 жовтня 2013 року у СЗШ І – ІІІ ст. № 3 м. Новояворівська відбулося засідання методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів Новояворівського освітнього округу № 1, на якому було проведено заняття з елементами тренінгу з теми: «Профілактика суспільно – небезпечних узалежнень серед учасників навчально – виховного процесу» Вступне слово про актуальність проблеми виголосила методист методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Яворівської райдержадміністрації Стадник О.В. Соціальний психолог Юзюк С.В. ознайомила практичних психологів та соціальних педагогів з концепцією реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки, рішенням Львівської обласної ради від 11.07.2011 № 191 « Про затвердження Комплексної програми профілактики і запобігання поширенню пияцтва та алкоголізму серед населення Львівської області на 2011 – 2014 роки». Практичний психолог Павлусь Л.М. провела для колег рольову гру, в якій учасники побували в ролі узалежнених людей та їх оточуючих. Працівники психологічної служби відзначили необхідність проведення профілактичної роботи з учнями, вчителями, батьками щодо протидії поширенню суспільно – небезпечних узалежнень серед дітей та молоді. Матеріали заняття всі учасники отримали на електронних носіях.